Paskirstė lėšas meno stipendijoms

Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojo Petro Luomano vadovaujama kultūros ir meno projektų vertinimo komisija paskirstė miesto biudžeto lėšas meno stipendijoms.

„Šiemet sulaukėme 9 menininkų paraiškų. 3300 Eur padalijome 7 autoriams. Tikimės, jų darbai bus pastebėti ir įvertinti miesto bendruomenės, papildys Panevėžio kultūros pulsą“, – sako P. Luomanas.

Daugiausia – 900 Eur – skirta Sauliui Saladūnui. Už juos fotomenininkas įgyvendins kūrybinį projektą „Matomas esamas – nematytas Panevėžys“. „Mano 65 metų jubiliejus nesutampa su kokia nors reikšminga miesto data, bet, manau, mūsų miestas skiriasi nuo daugelio šalies didmiesčių, nes neturi aiškaus senamiesčio. Šį miesto nevisavertiškumo kompleksą nusprendžiau pataisyti savo fotoieškojimais, atkreipdamas dėmesį į mažosios medinės architektūros ir tarybinio laikotarpio architektūrinę invaziją į miesto erdves“, – teigia S. Saladūnas. 100 fotografijų parodą planuojama eksponuoti Dailės galerijoje. Skaitmeniniu formatu darbai bus dovanojami Kraštotyros muziejui.

Po 600 Eur stipendijos skirtos dailininkui Ramūnui Grikevičiui ir skulptoriui Alfridui Pajuodžiui.

R. Grikevičius įgyvendins projektą „Nuojautų istorija“. „Kiekvieną paveikslą pradedu pasiknaisiojęs po savo patirčių istoriją. Ilgą laiką klioviausi, kaip man atrodė, savo nuojauta, kurią pamažu pradėjo slopinti patirtis. Ateitis tapo labai nepažini, tačiau šis suvokimas išlaisvina. Man patinka šias dabartines prasmes ir reikšmes tapyti mėgaujantis pačiu procesu, suteikti svarbą piešiniui, potėpiui, atspalviui. Savo paveikslų kompozicijas konstruoju iš mano realybėje dominuojančių simbolių, įvykių, vaizdų, ironiško požiūrio. Naujuoju darbų ciklu sieksiu išvaduoti viešąjį reginį nuo vienaprasmio komerciškumo, suteikti mitologijos matmenį, kuriame žiūrovas galėtų atrasti ir savo vidinio pasaulio niuansus, šiuolaikinio pasaulio temų ir nuotaikų vizualizavimą“, – teigia R. Grikevičius. Darbų paroda planuojama „Galerijoje XX“, Vilniuje ir Šiauliuose.

A. Pajuodis projektu „Archelaniumas ir sirenos“ ketina Panevėžyje surengti apie 12 akmens ir virinto plieno šiuolaikinių skulptūrų parodą.

Po 300 Eur stipendijos skirtos aktorei, režisierei Elonai Karoblytei, dailininkui Osvaldui Juškai, žurnalistei ir rašytojai Liudai Jonušienei, dailininkui Mindaugui Breivai.

E. Karoblytė kurs populiariojo spektaklio „Respublikos gatvės vaikai“ tęsinį. Autorė rašys pjesę, kurioje gilinsis į miesto problematiką Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, atskleis tipiškos to laikmečio paliestos panevėžiečių šeimos likimą.

O. Juška kurs 12 didelio formato tapybos darbų ciklą „Atsiskyrėlio užrašai“. „Kūryba stumia į vienatvę, atsiskyrimą, bet neatriboja nuo aplinkos. Iš to ir atsiranda „užrašai“ – tapybos darbai, kuriuose atsispindi laikmetis, pokyčiai, kasdienybė, būtis ir buitis“, – projektą pristato O. Juška. Paveikslus planuojama eksponuoti miesto erdvėse, respublikinėse parodose.

L. Jonušienė projektu „Kūryba pavaldi laikui“ nori baigti rašyti ir išleisti ketvirtąją knygą – romaną „Įkaitės“. Tai pasakojimas apie teroristų įkaitėmis paimtas 5 Lietuvos ambasados Paryžiuje darbuotojas, kurioms tenka iš naujo kurti savo likimus. Asmeninių ir kūrybinių sukakčių proga kartu planuojama surengti jubiliejinį kūrybos vakarą.

M. Breiva kurs 10 tapybos darbų ciklą „Čia ir dabar“. „Bėgant laikui atsiranda poreikis stabtelėti. Tai esaties momentas, konkreti akimirka, pilna išgyvenimų, susimąstymų, harmonijos, tylos, ekspresijos, gamtos nuotaikos. Dabarties akimirka yra dvasinio gyvenimo pagrindas, joje tiek žmogiškos išminties ir transcendentinės gelmės. Išgyvenimas, buvimas akimirkoje, čia ir dabar, pasirodė įdomi tema“, – pasakoja M. Breiva. Parodą ketinama eksponuoti Savivaldybėje, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje, Klaipėdoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: