Asociatyvi nuotrauka Lauros Jokšaitės

Pasvaliečiui, vengusiam karo prievolės – tūkstančio eurų bauda

Užsienyje gyvenantis karo prievolininkas neišvengė atsakomybės dėl šaukimo į karo prievolės tarnybą nevykdymo. Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmai baudžiamuoju įsakymu pripažino kaltu 25 metų pasvalietį D. B., gyvenantį Didžiojoje Britanijoje, ir jam skyrė tūkstančio eurų baudą.

Bylos duomenimis, D. B. būdamas karo prievolininku, patekęs į Panevėžio regiono 2018 metų karo prievolininkų sąrašą, vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą, laiku neatvyko ir nepateikė dokumentų Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Panevėžio regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Biržų poskyriui. Kadangi jam nepavyko įteikti laiškų, D. B. buvo įtrauktas į ieškomų asmenų, neatpažintų lavonų ir nežinomų asmenų žinybinį registrą. Administracinio nusižengimo bylose baustas du kartus už tai, kad vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą, jam skirtos 15 ir 60 eurų baudos.

Kaip rašoma bylos medžiagoje, kaltinamasis D. B. savo kaltę pripažino visiškai, teigė, kad žinojo, apie tai, kad pagal savo amžiaus grupę gali būti įtrauktas į prievolininkų sąrašus. Jau daugiau nei 9 metus jis gyvena Didžiojoje Britanijoje, sukūręs šeimą, augina du vaikus. Pats jaunuolis teigė, kad buvo susisiekęs su karo prievolės tarnybos pareigūnais, derino atvykimo datą ir dokumentų pateikimo būdą, tačiau vis tiek savo įsipareigojimų neįvykdė.

„Baudžiamojoje byloje esantys įrodymai patvirtina, kad D. B. žinojo jog yra šauktinių sąrašuose, taip pat žinojo, kur randasi vietinė teritorinė karinė įstaiga, tačiau dėl nepateisinamų priežasčių nepateikė reikalingų dokumentų ir duomenų dėl karo prievolės atlikimo. Pagal šaukimo nurodymą turėdamas pareigą atvykti pasitikrinti sveikatos arba pateikti reikalingus dokumentus, dėl kurių tarnyba gali būti atidedama ar atleidžiama nuo karo prievolės, bei kitus dokumentus ir šios pareigos neįvykdė“, – teigė bylą nagrinėjusi Pasvalio rūmų teisėja Edita Masiukienė. 

Teismas išanalizavęs ir įvertinęs įrodymų visumą, konstatavo, kad D. B., būdamas karo prievolininku tyčia ir sistemingai vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą. Teismas pripažino jį kaltu padarius baudžiamąjį nusižengimą, ir jam paskyrė 1,5 tūkst. baudą. Kaltinamajam pripažinus kaltę, neprieštaraujant bylos išnagrinėjimui supaprastinta tvarka – teismo proceso užbaigimui teismo baudžiamuoju įsakymu ir sutinkant su siūloma bausmės rūšimi, jos dydžiu, bauda sumažinta trečdaliu – iki 1 tūkst. eurų.

Baudžiamasis įsakymas įsigalios po 14 dienų nuo jo gavimo dienos, jei nuteistasis nepareikalaus surengti bylos nagrinėjimo teisme.

Panevėžio apylinkės teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: