Pasvalio mieste finišavo Aplinkos ministerijos inicijuotas projektas “Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk “

Saulėtą ir šiltą birželio 11 dieną Pasvalio Smegduobių parke finišavo Aplinkos ministerijos inicijuoto projekto „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk“ ekomiestelis, savo kelionę po Lietuvos miestus pradėjęs vasario mėnesį. Tai buvo 30-oji ekomiestelio vieta, kurią aplankė nemažas būrys jaunųjų Pasvalio miesto gyventojų, jų tėvų bei pedagogų.

Ekomiestelio dalyviai aktyviai įsijungė į surengtą klausimų – atsakymų maratoną apie atliekas, jų rūšiavimą, panaudojimą, sprendė kryžiažodžius. Tuo pačiu renginio iniciatoriui – Aplinkos ministerijai atstovavusios Pasvalio rajono agentūros vedėjai Apolonijai Lindienei, bei Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro eksploatavimo inžinierei Eglei Žilinskaitei renginio dalyviai uždavė nemažai rūpimų klausimų, susijusių su atliekų rūšiavimu bei tolimesniu įvairių išrūšiuotų antrinių žaliavų panaudojimu bei sutvarkymu.

Ekomiestelio lankytojams buvo proga susipažinti su įvairių, rodosi jau niekam nereikalingų daiktų panaudojimo galimybėmis sukuriant žaismingas lėles namų spektakliams, sages, paplūdimio krepšius ir kitokius malonius mažmožius. Ir mažieji ekomiestelio lankytojai, ir pedagogai, ir tėveliai noriai dalyvavo kūrybiniame ekodirbtuvių procese prikeliant daiktus „naujam gyvenimui“.

Aktyviausi renginio dalyviai buvo apdovanoti prizais. Renginio dalyviai, pasisėmę įspūdžių, gavę naujų žinių apie atliekų rūšiavimą bei jų tolimesnį panaudojimą, išsiskirstė į namus, mokymo įstaigas. Tikimės, kad kiekvienas, aplankęs ekomiestelį, elgsis su atliekomis tinkamai bei paragins juos supančius žmones elgtis atsakingai, kad būtų išsaugota švari ir saugi aplinka bei tausojami gamtos resursai.

 

Apolonija Lindienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: