Pasvalio rajone sulaikyti nelegalūs migrantai

Pasvalio ir Marijampolės rajonuose bei Kalvarijos savivaldybėje savaitgalį buvo sulaikyti Azerbaidžano, Lenkijos, Irako ir Gruzijos piliečiai. Jie neteisėtai, įtariama, į Vakarų Europą gabeno 19 irakiečių migrantų. 13 iš jų yra pasiprašę prieglobsčio Latvijoje ir neteisėtai palikę šią šalį. Dar 6 gabenti irakiečiai, pirminiais duomenimis, buvo apgyvendinti Pabėgėlių priėmimo centre (PPC) Rukloje, Jonavos rajone.

Šeštadienio naktį Panevėžio policijos pareigūnai pagal VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pasieniečių informaciją Pasvalio rajone sulaikė leidimą gyventi Lenkijoje turintį Azebaidžano pilietį bei Lenkijos pilietę. Jie vairavo automobilius „Mercedes Benz S500“ rusiškais numeriais ir  „Lexus“ lenkiškais numeriais. Užsieniečiai automobiliuose į Lietuvą gabeno 9 irakiečius, kurie Latvijoje yra pasiprašę prieglobsčio. Kol jų prašymai neišnagrinėti, migrantai neturėjo teisės išvykti iš Latvijos.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną Lenkijos ir Azerbaidžano piliečiams pradėtas ikiteisminis tyrimas. Teismas leido juos suimti 3 mėnesiams. 9 irakiečius VSAT pareigūnai sekmadienį perdavė Latvijos kolegoms.

Sekmadienį vakare Pagėgių pasieniečiai, talkinami Marijampolės policininkų,  Marijampolės savivaldybėje sulaikė gyventi Suomijoje leidimus turinčius du Irako piliečius. Jie vairavo automobilius „BMW 520“ ir „VW Caddy“ su Suomijos numeriais. Abu užsieniečiai gabeno 6 Irako piliečiais prisistačiusius asmenis be dokumentų. VSAT pareigūnams tiriant įvykio aplinkybes pradėjo aiškėti, kad jie, pirminiais duomenimis, yra Irako piliečiai, kurie buvo apgyvendinti PPC Rukloje.

Gabentojams irgi pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pirmadienį jie buvo apklausiami Pagėgių pasieniečių. 6 migrantai pirmadienį popiet buvo VSAT patalpose Pagėgių rinktinės saugomo ruožo teritorijoje.

Sekmadienį vakare Kalvarijos savivaldybėje su pasieniečiais bendradarbiaujantys policijos pareigūnai sustabdė į Lenkiją beišvažiuojantį automobilį „Opel Zafira“ lenkiškais numeriais. Policijos ir VSAT pareigūnai automobilį, vairuotoją ir keleivius pristatė į Kalvarijos pasienio užkardą. Vienatūrį vairavo Gruzijos pilietis. Jis gabeno 4 irakiečius, kurie irgi Latvijoje yra pasiprašę prieglobsčio ir neteisėtai pasišalinę iš šios šalies.

Gruzijos piliečiui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį pasieniečiai uždarė į areštinę. Irako piliečiai pirmadienį dar buvo Kalvarijos užkardoje. Planuojama, kad jie bus nugabenti iki sienos su Latvija ir perduoti šios šalies pasieniečiams.

 

VSAT patarėjas                                                                                                                              Giedrius Mišutis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: