Pasvalio rajono Vaškų seniūnijoje buvo sprendžiamos opios žmonėms problemos

Sprendžiant žmonių problemas Pasvalio rajono Vaškų seniūnijoje Seimo nario A. Matulo organizuotoje išvykoje dalyvavo ir Pasvalio rajono agentūros vedėja.

Sprendžiant įvairaus pobūdžio žmonių problemas Pasvalio rajono Vaškų seniūnijoje praėjusį penktadienį Seimo nario A. Matulo organizuotoje išvykoje dalyvavo Pasvalio rajono savivaldybės meras, administracijos direktorius, kiti įvairių savivaldybės skyrių atsakingi specialistai, Pasvalio rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus viršininkas. Aplinkos apsaugai atstovavo Pasvalio rajono agentūros vedėja.

Išvykos dalyviams teko spręsti įvairias Vaškų seniūnijos kaimų gyventojų bėdas, tarp kurių buvo ir konkrečiai liečiančios aplinkosaugą problemos. Titkonių kaimo gyventojas buvo parašęs skundą Seimo nariui, kad kaimynas savo ūkyje susidarantį mėšlą sandėliuoja nesilaikydamas aplinkosauginių reikalavimų, todėl yra pabloginama kaimynų gyvenimo kokybei. Kadangi analogiškas skundas buvo atsiųstas ir Pasvalio rajono agentūrai, agentūros pareigūnai jau buvo atlikę patikrinimą, nustatę pažeidimą dėl netvarkingo mėšlo laikymo. Titkonių kaimo gyventojai buvo surašytas ATP protokolas ir skirta bauda, taip pat duotas privalomasis nurodymas dėl mėšlo rietuvės sutvarkymo, kad susidarančios srutos neturėtų galimybės patekti į aplinką. Tad išvykos dalyviams tik teko konstatuoti, jog problema išspręsta dar iki jiems atvykstant, kadangi, dar nepasibaigus privalomojo nurodymo įvykdymo terminui, mėšlidė jau buvo sutvarkyta, mėšlas uždengtas.

Iciūnų kaimo gyventojai taip pat skundėsi dėl ūkininkų galimai netinkamo mėšlo tvarkymo. Agentūros vedėja prie ūkininkų laikomų galvijų tvartų susirinkusiems sunerimusiems gyventojams paaiškino mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimus, patikino, kad minėti ūkininkų ūkiai šių metų antrąjį ketvirtį buvo tikrinti pagal planą, ir jų veikloje mėšlo ir srutų tvarkymo reikalavimų pažeidimų nenustatyta.

Pasibaigus išvykai po aplinkinius kaimus, Vaškų seniūnijos salėje vyko susitikimas su seniūnijos gyventojais. Gyventojams buvo paaiškinta apie mėšlo, nuotekų ir atliekų tvarkymo reikalavimus. Agentūros vedėjai buvo užduotas klausimas dėl varninių šeimos paukščių gausos reguliavimo galimybių, kadangi šie paukščiai miestelio parke ne tik dergia, bet ir kelia triukšmą. Gyventojams buvo paaiškinta, kad varnų lizdus buvo galima naikinti iki kovo 1 d. Nuo kovo 1 d. iki liepos 1 d. medžioti, pirotechniniu būdu vaikyti varnas ar ardyti jų lizdus draudžiama, nes tuo metu šie paukščiai peri. Į kovą su varnomis gyventojai galės kilti tik vidurvasarį – gavus aplinkosaugininkų leidimą. Tai galima daryti nuo liepos pirmosios.

Gyventojus domino keliami aplinkosaugos reikalavimai dėl atliekų deginimo miestelio teritorijoje. Buvo paaiškinta, kad miestų ir miestelių teritorijose bet kokias atliekas deginti draudžiama.

Išvyka ir susitikimas su seniūnijos gyventojais, bendravimas su jais bei jiems aktualių klausimų išaiškinimas duoda naudos, nes žinodami reikalavimus, piliečiai ir patys mažiau daro pažeidimų, ir kitus sudrausmina, be to gyvena švaresnėje, sveikesnėje aplinkoje.
Pasvalio rajono agentūra agentūros vedėja Apolonija Lindienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: