Aukštaitijos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSPasvalys

Pasvalyje lankėsi Užimtumo tarnybos atstovai

Sausio 15 dieną Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje vyko susitikimas su Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais, kuriame dalyvavo Savivaldybės vadovai ir tarybos nariai, Pasvalio rajono verslininkai, Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė ir Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorė Audronė Biguzienė bei Pasvalio skyriaus specialistai.

Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento direktorė Audronė Biguzienė  susirinkusiems kalbėjo apie dabartinę situaciją: visoje šalyje mažėja ilgalaikių bedarbių, tačiau tie, kurie būna užsiregistravę ilgiau nei metus – dažnai ir lieka bedarbiais. Pasvalys yra antroje vietoje visoje Panevėžio apskrityje pagal įdarbinimo greitumą ir efektyvumą. Nepaisant to, iš visų Pasvalio rajone užsiregistravusių bedarbių net 21 % yra ilgalaikiai bedarbiai – A. Biguzienės nuomone, tai itin didelis skaičius.

Susirinkusieji diskutavo apie didžiajai daliai mūsų rajono verslininkų aktualias problemas: bedarbius, jų nenorą dirbti bei viešųjų darbų panaikinimą.

Vienas iš aktyvesnių diskusijos verslininkų kalbėjo, kad Užimtumo tarnybos Pasvalio skyriaus specialistai dirba puikiai, tačiau bedarbiai nėra motyvuoti dirbti – priėmus nekvalifikuotą darbuotoją iš Užimtumo tarnybos jis apmokomas specifiniam darbui, padirba mėnesį ar du ir išeina, nes jau būna užsigarantavęs socialinę paramą. Verslininkas iškėlė labai opią problemą – Valstybė suteikia per dideles garantijas bedarbiams ir per mažai padeda dirbantiesiems.

Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė  pritarė verslininkams dėl problemų darbo rinkoje. Ji sakė, kad esamos socialinės garantijos bedarbiams greičiausiai nebus panaikintos.  Užimtumo tarnyba įgyvendina įstatymus, o ne juos kuria. Ji priminė verslininkams: atvykus Užimtumo tarnybos siųstam darbuotojui, jo dokumentai turėtų būtų užpildomi tinkamai, o ne taip, kaip pageidauja pats žmogus (kartais bedarbiai prašo parašyti, jog jiems siūloma darbo vieta jau užimta, tam, kad galėtų ir toliau gauti socialinę paramą ir nedirbti).  Užimtumo tarnybos direktorė džiaugėsi praėjusiais metais prasidėjusiais 6 bandomaisiais projektais, susijusiais su ilgalaikiais bedarbiais. Ji sakė, kad bandomieji projektai puikiai pavyko ir tikisi, jog ir ateityje tokie projektai galės būti vykdomi ir kitose savivaldybėse.

Užimtumo tarnybos Pasvalio skyriaus vedėjas Linas Kruopis padėkojo visiems susirinkusiems už konstruktyvią diskusiją, pristatė Pasvalio situaciją ir sakė, jog tik bendrai dirbdami galime pasiekti bendrų tikslų ir pagerinti esamą situaciją.

Nuotraukų autorė – Rūta Jaruševičienė
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Žymės

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close