Pasvalyje vyko respublikinis neįgaliųjų menų festivalis “Kai tu šalia“

Kovo 22 d. Pasvalio kultūros centre vyko neįprastas sujudimas – pilnos aikštelės mašinų, į kultūros centro salę plūstantys žmonės su įvairiomis sceninėmis dekoracijomis ir būriai žmonių buvo pasiruošę vaidinti, šokti ir visaip kitaip išreikšti savo meninius sugebėjimus. Čia vyko Pasvalio specialiosios mokyklos suorganizuotas Respublikinis neįgaliųjų menų festivalis “Kai tu šalia“. Į Pasvalį suvažiavo ir menų festivalyje dalyvavo mokiniai, auklėtiniai ir lankytojai iš daugiau nei 10–ties skirtingų Lietuvos mokyklų ir ugdymo centrų.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas. Jis džiaugėsi Pasvalio specialiosios mokyklos iniciatyva surengti tokį nuostabų renginį ir kartu su Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiąja specialiste (savivaldybės gydytoja) Dalia Vasiliūniene ir Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Vida Stokiene įteikė direktorei Gintei Januškevičienei Pasvalio rajono vėliavą bei padėkos raštą visai Specialiosios mokyklos bendruomenei. Direktorė savo ruožtu atsidėkojo savo mokyklos mokytojoms, padėjusioms suorganizuoti šį renginį, kiekvienai jų įteikdama po paslaptingą perlą. Po sveikinimų Pasvalio muzikos mokyklos mokinys Danielius Taškevičius fortepijonu sugrojo L. Bethoveno kūrinį „Mėnesio sonata“.

Nuskambėjus paskutiniems muzikos garsams, mokiniai su gausiu pagalbininkų būriu, vieni po kitų kilo į sceną pademonstruoti nepakartojamų pasirodymų.

Menų festivalyje dalyvavo Pasvalio rajono sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centras „Viltis“, kurie pradėjo meninių pasirodymų virtinę spektakliu „Visada pastebėk užslėptą grožį“. Toliau sekė Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla su muzikine judesio ir ritmo kompozicija „Išplauksim toli, kelsim bures“, Šiaulių „Ringuvos“ specialiosios mokyklos dainavimo studija „Melodija“ atliko L. Remeikienės dainą „Apie tu ru ru“ ir I. Šeduikienės „Svarbiausi žodžiai“, bei savo pasirodymu nustebino solistė Viktorija Gardauskaitė su daina „Rudens naktis sustojo“. Kėdainių specialioji mokykla džiugino muzikiniu spektakliu „Mergaitė ir snieguolės“, Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras pasirodė su muzikine improvizacija ir išjudino publiką su aerobikos studijų programomis „Depozito“ ir „Rokis Balboa“, Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ugdymo skyrius „Sartukas“ pademostravo „Slėpynių dainelės“ inscenizaciją. Rokiškio pagrindinės mokykls dramos būrelio „Mažieji aktoriukai“ pasirodymas „Spalvotas vaiko pasaulis“ nušvietė visą salę šviesomis ir spindesiu, o Kelmės specialioji mokykla ritminiais pasirodymais „Dieduku polka“, „Anna Kendrick – Cups“ ir „A ram sam sam“ džiugino susirinkusius. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos iliuzionistai Vilius Glušokas ir Michailas Chovanskis stebino savo nepaprastais triukais, Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus vaidybinė improvizacija „Šalia malūno“ sužavėjo savo paprastumu, o Pakruojo rajono Linkuvos specialiosios mokyklos ritminė kompozicija „Maršų popuri“ užbaigė neįgaliųjų menų festivalį.

Daugybė juoko, džiaugsmo, šypsenų ir šiltų akimirkų praėjusį ketviradienį nušvietė Pasvalio kultūros centrą. Renginys baigėsi įteikiant apdovanojimus dalyviams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: