Pasveikintas vyriausias meironiškis

Šie metai ir besibaigianti žiema garbingą jubiliejų dovanojo vyriausiam Meironų kaimo gyventojui Juozui Peleniui. 90-mečio proga jį sveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas ir seniūnas Jonas Polito. O pats guvus ir linksmas jubiliatas svečius pasitiko pasipuošęs dviem medaliais. Vienas gautas dar tarybiniais laikais už ilgametį gerą darbą, o kitas – blizgantis ir naujas –  dovanotos jo sūnaus šiai gražiai  sukakčiai įprasminti.

Juozas tikras meironiškis, šiame gražiame kaime gimė, augo ir visą laiką gyveno. Gimtus namus paliko tik dėl tarnybos tarybinėje armijoje. Teko pabuvoti Ukrainoje, todėl dabar labai domisi šios šalies likimu. Senolis jau penkti metai po žmonos Elenos netekties gyvena vienas. Jam draugiją palaiko katinas Kicius. Maisto atveža dukra Dalia, kuri visai netoli, Gaveikėnuose, gyvena. Sūnus Sigitas taip pat netoli – Visagine.

Juozo prisiminimuose iškyla jaunystės metai, kaip jis – šaunus muzikantas – vestuvėse ir vakarėliuose grodavo, kaip su savo būsima žmona susipažino, vairuotoju dirbo, paskui namus šeimai statė. Rodos, jam viskas gerai klojosi, nors, žinoma, būta, matyta ir išgyventa visko. Prisimena sunkius kolektyvizacijos metus, tuomet iš jo tėvų, gana pasiturinčių ūkininkų, tiek gero buvo paimta: arkliai, žemės ūkio padargai, kluonas, nurėžta žemė… Tuo pačiu ir dalelė širdies… Vyrui viską nuo nulio reikėjo pradėti, bet nieko, darbštus, sumanus buvo, prasigyveno. Net 33 metus dirbo Technikos keitimo punkto vedėju. Tuomet tai svarbios pareigos buvę ir jis visiems labai reikalingas jautėsi. Iš visų kolūkių buvo suvežama remontuoti žemės ūkio technika. Juozas prisimena ir seniūną Joną, tuomet dirbusį vyriausiuoju inžinieriumi ,,Vilties“ kolūkyje, su juo dažnai bendrauta, daug reikalų būta.

Kambaryje kabantys trofėjai primena Juozo – aistringo medžiotojo – laikus. Nors didelis žvejas nebuvo, bet gyvendamas prie ežero kartais savo malonumui ir pameškeriodavo. Dabar dienas leidžia ramiai: pavalgo, krosnį pakūrena, žinias pasižiūri. Nei filmų, nei koncertų, sakė, nemėgsta. Laukia pavasario. O Meironių kaimo bendruomenė jį planuoja per Sekminių šventę gražiai pasveikinti. Seniūnas tikisi, kad šventė tikrai įvyks.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: