Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Pasveikinti Lietuvos jaunųjų inžinierių čempionais tapę „RoboLabo“ ugdytiniai

Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ pasveikinti centro ugdytiniai, tapę Lietuvos jaunųjų inžinierių čempionais. Moksleiviai iš visos Lietuvos dalyvavo Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA organizuotame „STEAM Team“ nacionaliniame jaunųjų inžinierių čempionate, kuriame panevėžiečiai „Saulėtekio“ progimnazijos mokinys Ignas Cimnolonskas ir Kazimiero Paltaroko gimnazijos auklėtinis Modestas Raila laimėjo pirmą vietą 5-8 klasių grupėje.

„Sveikinu tapus „STEAM Team“ nacionalinio jaunųjų inžinierių čempionato nugalėtojais. Linkiu, kad šis svarbus pasiekimas būtų tik pradžia toliau sėkmingai žengiant inovatyvių inžinerinių sprendimų keliu. Kuo didžiausios sėkmės ateities sumanymuose!“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ komanda – moksleiviai Ignas ir Modestas drauge su robotikos centro mokytojomis – mentorėmis Klaudija Pelanyte ir Laura Kuchalskiene du mėnesius projektavo ir konstravo Rubo Goldbergo principu veikiančią mašiną pavadinimu „Zitrone“. Jaunieji robolabiečiai inžinieriai vadovavosi posakiu: „Jei gyvenimas duoda citrinų, išsispausk iš jų limonadą“. Igno ir Modesto sukurtas judantis aparatas keliais etapais gali pagaminti citrinų limonadą. Sukonstruota sistema įpila koncentruotas sultis ir vandenį, pasaldina cukrumi, o proceso pabaigoje į puodelį įdeda dar ir šiaudelį su citrinos gabalėliu. Šis vaikinų sprendimas sulaukė tiek žiūrovų, tiek komisijos narių dėmesio ir buvo įvertintas – panevėžiečiai tapo nugalėtojais ir pelnė geriausių šalies inžinierių titulus.

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: