Grožis - Laisvalaikis - 2021-09-28

Patarimai, kaip pasirinkti geriausią prausiklį veidui ir valiklį makiažui pagal savo odos tipą

Turbūt sutiksite, kad geriausi rezultatai odos priežiūroje įmanomi tik tada, kai naudojamos individualiai pritaikytos priemonės, o ir pati rutina – tinkama odos tipui. Ir nors galima keisti drėkinančius kremus aliejais, paakių kremą – akių serumu ir taip toliau, yra viena priemonė, kurios keitimas ar išmetimas iš rutinos neįmanomas. Tai yra valiklis arba prausiklis. Nors veido valymas bei prausimas atrodo kaip savaime suprantamas tikslas, tačiau išsirinkti tinkamą makiažo valiklį ar žinoti, kuris veido prausiklis – geriausias, nėra taip paprasta. Pasirinkimui įtakos turi jūsų odos tipas. 

Kaip pasirinkti veido prausiklį riebesnei odai

Riebesnei odai reikėtų rinktis labiau gelinio pagrindo prausiklį, galbūt net tokį, kuriame yra pieno rūgšties, kad ji galėtų suskaidyti riebalų ląsteles nepažeisdama pačios odos. Stiprūs arba sausinantys valikliai (su alkoholiu) nėra tinkamas pasirinkimas riebiai odai ir gali netgi turėti priešingą poveikį – paskatinti dar didesnį riebalų gaminimą.

Vietoje sausinančios priemonės, rinkitės švelnų, bet efektyvų produktą, su pvz., kokosų aliejumi. 

Kaip pasirinkti veido prausiklį sausesnei odai

Sausa oda yra pažeidžiama ta prasme, kad ji taip pat yra jautri ir kyla didesnė egzemos rizika. Ekspertai bei specialistai rekomenduoja tirštesnio pagrindo produktus, kurių sudėtyje nebūtų rūgšties, molio ar šveičiančiųjų grūdelių. Jeigu apsiplovimas vandeniu taip pat džiovina veido odą, geriau rinktis micelinį vandenį vietoje įprasto makiažo valiklio (juos rasite čia –https://www.varle.lt/makiazo-valikliai/). Sudėtyje taip pat ieškokite hialurono rūgšties, kalio hialuronato arba glicerino. Visi šie elementai renka drėgmę, kurios taip reikia jūsų odai.

Kaip pasirinkti veido prausiklį odai, kurią kamuoja acne

Acne – vienas iš nemaloniausių trikdžių tikslui turėti gražią veido odą. Renkantis prausiklį veidui, ant kurio yra acne, reikėtų žiūrėti į tuos produktus, kurių pagrindas yra salicilio rūgštis. Būtent ši medžiaga yra dažniausiai rekomenduojama, kaip prevencinė priemonė nuo spuogų, todėl ji turėtų tikti labiausiai. Salicilio rūgštis yra tokia medžiaga, kuri ardo riebalus, dėl to gali giliau prasiskverbti į epidermį, kad išvalytų negyvų odos ląstelių bei sebumo sankaupas, kurios užkemša odos poras ir leidžia atsirasti spuogams.

Kitas variantas yra naudoti valantį aliejų. Kaip tik aliejinio pagrindo valymo priemonės gali būti naudingos ir riebią veido odą turintiems žmonėms. 

Kaip pasirinkti veido prausiklį universaliam odos tipui

Tam tikra dalis žmonių turi unikalią odos struktūrą, kur nedominuoja nė viena savybė. Tai vadinama combination skin, o geriausias vertimas į lietuvių kalbą būtų – universalus arba kombinuotas odos tipas. 

Žmonėms su tokia veido oda reikėtų rinktis šiek tiek lengvesnės tekstūros priemones, tokias kaip gelis ar kreminio pagrindo prausiklis. Šios priemonės turi pakankamai veiksmingų medžiagų, kad padėtų riebiai odai, tačiau tuo pat metu ir nesudirgintų itin sausų ar jautrių zonų. 

Kaip pasirinkti veido prausiklį brandžiai odai

Vyresnių moterų oda turi mažiau kolageno ir elastino, dėl ko mažėja ląstelių apykaita ir ant odos atsiranda pastebimų amžiaus, senėjimo požymių. Tačiau tai yra natūralu ir tereikia rasti priemones, kurios galėtų padėti suvaldyti nepageidaujamas reakcijas. 

Kalbant apie valiklius, tai pirmiausiai naudinga nustatyti, jog brandžios moters oda nesilupa ir nesikeičia tiek, kiek ankstesniame amžiuje. Tai veda prie situacijos, kada oda praranda stangrumą, ant jos atsiranda raukšlių, didėja pigmentinių dėmelių atsiradimo tikimybė ir taip toliau.

Moterims, kurių oda yra brandi, reikėtų rinktis valiklius ir prausiklius su AHA – vitaminu A, retinoidais, vitaminu C ir E, glikolio rūgštimi ir B5 kompleksu. Šie ingredientai yra kolageno gaminimo bei ląstelių metabolizmo skatintojai. Jie turi padėti pasiekti žvilgančią ir gražią veido odą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: