Organizatorių nuotr.

Patarimai, kaip tvarkytis drabužių spintą

Visoms yra taip nutikę: turite daugybę drabužių, bet vis tiek atrodo, kad nėra kuo apsirengti. Nesvarbu, kiek rūbų turite, jei jie nėra tinkamai sutvarkyti, sunku suprasti, kas yra kas jūsų spintoje, todėl sunkiau kurti aprangą. Jei atrodo, kad tvarkyti visą spintą yra sunki ir bauginanti užduotis, klystate. Pateikiame paprastus, tačiau veiksmingus patarimus, kad spintos pertvarkymas nekeltų rūpesčių.

Kokie yra tvarkingos spintos privalumai?

 • Greičiau rasite ieškomus daiktus.
 • Matysite, ką turite, todėl lengviau pasirinksite aprangą.
 • Žinosite, kad viskas jums tinka, todėl apsirengsite greičiau. Mažiau bandymų bei persirenginėjimų ir mažiau nerimo.
 • Palaikysite tvarką, įdedamos mažiau pastangų.
 • Žinosite, ką jau turite, todėl sumažės nereikalingų pirkinių. Galėsite daugiau pinigų investuoti į išties kokybiškus gaminius.
 • Dieną galėsite pradėti pozityviau.

Prieš pradedant

Prieš pradėdamos tvarkyti spintą, susirinkite reikmenis, kurie palengvins darbą. Štai paprastas spintos tvarkymo įrankių rinkinys:

 • Pirkinių maišeliai. Naudokite tvirtus maišelius drabužiams gabenti į labdaros vietą, siuvyklą ar cheminę valyklą. Jei maišelių neturite, tiks dėžės ir šiukšlių maišai.
 • Juostinis matuoklis. Išmatuokite lentynų ir pakabinamų drabužių erdvę. Nepamirškite užrašų knygutės, kad galėtumėte užsirašyti spintos išmatavimus.
 • Didelis veidrodis. Kad nuspręstumėte, ar išmesti, ar pasilikti, įsitikinkite, kad veidrodyje telpa visas jūsų atvaizdas.
 • Krepšys. Į šį krepšį sudėkite monetas, korteles, gumytes, plaukų segtukus, grynųjų pinigų kupiūras ir įvairius kvitus, kuriuos rasite kelnių kišenėse. Nenorėsite sustoti viduryje darbo, kad padėtumėte šiuos smulkius daiktus į vietą, todėl tiesiog sumeskite juos į universalų krepšį.

Skirkite tam laiko

Tinkamai atnaujinti garderobą nėra lengva, todėl neskubėkite. Geriausia savo misijai atlikti skirti laiko – tarkime, savaitgalį. Skirkite bent dieną, net jei iš prigimties esate organizuotos. Kruopšti revizija tikrai užtruks ilgiau, nei manote.

Viską išimkite ir perrinkite

Pirmiausia – viską išimkite iš spintos. Tuomet atidžiai peržiūrėkite kiekvieną drabužį. Jei kokio nors daikto nedėvėjote daug metų ar vis laukiate tinkamos progos – dėkite jį į maišą. Labdaros organizacijos jums padėkos.

Sudėkite drabužius pagal kategorijas

Šis patarimas gali atrodyti akivaizdus, bet jis labai svarbus, kai norite akimirksniu surasti jaukų megztinį. Panašius daiktus laikykite kartu su panašiais daiktais. Visus diržus laikykite toje pačioje vietoje, vasarines sukneles kabinkite vieną šalia kitos, o sportui skirtus marškinėlius sudėkite atskirai nuo pižamų.

Rūbų išdėliojimo tvarka

Įsitikinkite, kad visi daiktai, kuriuos dažnai nešiojate (bent kartą per savaitę), yra lengvai pasiekiami. Skyrius mėgstamiausiems rūbams turi būti pačioje prieinamiausioje spintos dalyje. Jei tam tikrus drabužius nuolat dėvite kartu, visada ir laikykite juos kartu.

Be to, drabužius laikykite tokia tvarka, kokia rengtumėtės ryte. Pirmiausia turėtumėte galėti pasiekti apatinius drabužius, tada marškinėlius, kelnes ar sijonus, tuomet švarkus ar džemperius, o po to – paltus ir aksesuarus. Žinoma, apsirengimas yra asmeninis dalykas. Jei aprangą kuriate nuo batų į viršų, jūsų spintos išdėstymo būdas gali skirtis.

Išnaudokite vertikalią spintos erdvę

Jei turite nedaug vietos spintoje, naudokite erdvę virš ir po lentynomis sulankstytiems daiktams, batams, papuošalams ir apatiniam trikotažui laikyti. Jei reikia, naudokite organizacines priemones, pavyzdžiui, skirtukus ar mažas dėžutes, kurios padės sutvarkyti vertikalią erdvę.

Siena – smulkiems daiktams laikyti

Kai maksimaliai išnaudosite visas pertvaras, lentynas, stelažus ir stalčius, papuošalams bei aksesuarams laikyti ieškokite vietos ant sienų. Štai kaip šią erdvę paversti funkcionalesne:

 • Įmontuokite nedidelį rankšluosčių laikiklį su kabliukais papuošalams laikyti.
 • Pritvirtinkite prieskonių lentynėles grožio priemonėms pastatyti.
Organizatorių nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: