Lietuvos naujienos - Sveikata - 2020-05-26

Patarimai, kurie padės “atsikratyti” juodų paakių

Juodi paakiai tikrai neprideda grožio, tad nieko keisto, kad tiek moterys, tiek vyrai pamatę, kad jų zona po akimis tampa vis tamsesnė – skiria pinigus ir laiką, kad tik pavyktų sutvarkyti šią neestetišką veido vietą.

Dažniausiai kartu su tamsiais paakiais taip pat kankina ir jų paburkimas, tad labai svarbu ne tik imtis problemos naikinimo, tačiau ir rasti to priežastis.

Kodėl paakiai tampa juodi?

Yra labai daug priežasčių, kurios sukelia patamsėjimus po akimis, kurie gali būti nuo švelniai melsvos, violetinės iki tamsiai juodos.

  • Tam įtaką gali turėti didelis druskos kiekio vartojimas;
  • Per dažnas akių trynimas;
  • Tokiu atveju, kai trūksta vandens;
  • Žinoma, dėl miego trūkumo;
  • Netinkamos mitybos pasirinkimas;
  • Taip pat – nuovargio;
  • Kai yra atsiradusios problemos su sinusais;
  • Kai žmogus yra kam nors alergiškas;
  • Tai gali lemti net ir genetika.

Žinoma, su genetika kovoti – nėra paprasta, tačiau net ir tokiu atveju, naudojant specialias priemones, paakiai gali tapti bent kiek šviesesni.

Tamsių paakių šviesinimas

Pirmiausia būtinas paakių kremas, kuris gaivina odą, suteikia jai daugiau elastingumo. Dažniausiai prisideda prie kur kas mažesnio paburkimo, o tai natūraliai sumažina ir tamsią paakių spalvą.

Akių išpurtimą taip pat sumažinti galima įsigijus akių lašus, kurie jas drėkina (ypač reikalinga tiems, kurie dirba prie kompiuterio). Jeigu paakių spalva pakito dėl alergijos – tokiu atveju būtini antihistamistiniai vaistai, kuriuos skiria gydytojas. Taip pat siūlome savo kasdienę mitybą papildyti daržovėmis bei vaisiais, gerti daugiau vandens, kad pavyktų išvengti dehidratacijos. Lygiai taip pat – sumažinkite suvartojamos druskos kiekius. Kartu su ja – negerkite alkoholio, mažinkite kofeino kiekius, daugiau miegokite, daugiau ilsėkitės, žinoma, gyvenkite santarvėje su savo kūnu.

Ar tamsūs paakiai gali būti ligos požymis?

Jeigu kremai ir kitos priemonės nepadėjo – tokiu atveju verta apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris įvertins – ar nėra daugiau simptomų, kurie gali išduoti apie ligą. Tamsūs paakiai gali rodyti tokias ligas kaip hipotizorė, taip pat – kepenų ligos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: