Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-05-18

Patarimai, kurie padės išsirinkti geriausią trimerį

Žolės trimeriai yra pakankamai populiarūs įrenginiai, dažniausiai naudojami tiems pjovimo darbams, kurių negali įveikti žoliapjovės. Jie yra kur kas mobilesni, taigi nesunkiai galima pasiekti sunkiau prieinamas vietas, patrumpinti pievutę patvoriuose ar siauresniuose praėjimuose, o taip pat – patrumpinti nedidelius krūmelius. Akivaizdu, kad funkcionalumo tokiems prietaisams tikrai netrūksta – lygiai taip pat, kaip Jums netrūks pasirinkimo įvairovės. Norėdami išsirinkti patį geriausią trimerį, pirmiausia turėtumėte apgalvoti šiuos aspektus.

Pasirinkite tinkamiausią tipą

Tai – kone pagrindinis aspektas, nulemsiantis tam tikras šių įrenginių ypatybes. Šiuo metu prekyboje yra trys skirtingi trimerių tipai – elektriniai, akumuliatoriniai ir benzininiai. Elektrinis trimeris bus ganėtinai nedidelio svorio, dirbs tyliai ir neterš aplinkos, taigi darbas klostysis pakankamai komfortiškai. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, jog Jūsų judėjimas bus apribotas laidu, tačiau jei pjovimo plotai bus nedideli, o netoliese rasite ir elektros lizdą, šio trūkumo neturėtumėte pastebėti.

Laidais neapribos akumuliatoriniai šios technikos modeliai, tačiau šiuo atveju būsite priklausomi nuo jų baterijos talpos, kuri dažniausiai veikia apie valandą. Žinoma, jei pasirūpinsite atsarginiu akumuliatoriumi, darbų dėl to neteks stabdyti. Kaip ir prieš tai aptartas tipas, šis taip pat galės pasiūlyti tylų ir gamtos neteršiantį veikimą, tačiau dažnu atveju įrangos svoris gali būti kiek didesnis – šį aspektą turėtumėte patikrinti papildomai.

Apie bet kokius ribojimus leis pamiršti benzininiai trimeriai. Žinoma, juos teks aprūpinti kuru, tačiau nebūsite suvaržyti laidais ar ribotą laikotarpį veikiančia baterija. Iš kitų tipų ši technika išsiskiria galingumu, tad net ir didesnius plotus ar labai tvirtas žoles galėsite nupjauti labai efektyviai. Tiesa, tokie trimeriai taip pat turi ir trūkumų: jų priežiūrai reikės paskirti šiek tiek laiko, svoris bus didesnis, o veikimas – triukšmingesnis.

Įvertinkite galingumą

Kuo daugiau galios turės šis įrenginys, tuo paprasčiau jis galės susidoroti su sustabarėjusiomis žolėmis, taigi reikėtų pagalvoti ir apie tai, koks pajėgumas Jums bus reikalingas. Jei užduotys bus ganėtinai paprastos, užteks 1000W ar netgi mažesnės galios, tuo tarpu storesnėms žolėms ar didesniems nei 10 arų plotams jau reikėtų ieškoti galingesnės technikos. Galingumą galima nuspėti ir pagal darbinį tūrį: 20cm3 technika yra mažo pajėgumo, 30cm3 – vidutinio, o 40cm3 – pakankamai galinga, jog įveiktų net ir storesnius augalus.

Atkreipkite dėmesį į pjovimo plotį

Šis aspektas priklausys nuo to, kokio dydžio plotus dažniausiai pjausite. Jei netrūksta siauresnių tarpų, reikėtų rinktis mažesnį pjovimo plotą siūlančius modelius, o jeigu laukia didesni vientisi plotai, verta pagalvoti apie daugiau apimančius variantus. Galima sakyti, kad optimaliausias pasirinkimas yra maždaug 33-38 cm, tačiau turėtumėte atsižvelgti į savo poreikius.

Atsižvelkite į svorį

Svarstant, kokį trimerį pirkti, šis niuansas nėra pats svarbiausias, tačiau jei turite galimybę rinktis, pirmenybę reikėtų teikti mažiau sveriantiems modeliams. Kadangi šią įrangą tenka laikyti rankose, toks variantas paprasčiausiai bus patogesnis. Tiesa, reikėtų įvertinti ir tai, jog svoris yra susijęs su technikos galingumu ir, pavyzdžiui, baterijos talpa ar kuro bako dydžiu, tad pirmiausia reikėtų atsižvelgti į funkcionalumą, o tuomet palyginti labiausiai patikusių modelių svorius.

Pasidomėkite prekiniu ženklu

Savaime suprantama, jog naujasis trimeris turėtų būti ne tik funkcionalus, bet ir kokybiškas. Apie technikos ilgaamžiškumą iš dalies galime spręsti pagal jos gamintoją, taigi reikėtų pasidomėti ir atitinkamu prekiniu ženklu. Itin palankiai yra vertinamas akumuliatorinis trimeris Makita, tačiau iš esmės Jūsų pasitikėjimo yra verti daugelis lyderiaujančių sodo technikos gamintojų. Papildomai galite paskaityti ir kitų pirkėjų nuomones – tuomet tikrai surasite tinkamiausią variantą.

Apgalvokite biudžetą

Trimerių kainos dažniausiai priklauso nuo galingumo, funkcionalumo, pasirinkto tipo ir gamintojo, taigi akivaizdu, kad jų rėžiai yra pakankamai platūs. Būtent dėl to reikėtų iš anksto pagalvoti, kiek į tokį prietaisą galėsite investuoti – tai taip pat padės susiaurinti paieškas. Net ir tarp pigesnių modelių galima rasti itin kokybiškų ir patikimų variantų: tuo įsitikinsite apsižvalgę Pigu.lt el. parduotuvėje.

Apgalvoję visus šiuos kriterijus, greitai nutarsite, kuris žolės trimeris Jūsų atveju būtų pats tinkamiausias. Rinktis dabar tikrai yra iš ko – svarbiausia, jog patys įvertintumėte žolės plotus ir reikalingą funkcionalumą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: