Patikros postai: gyventojai vyksta išsimaudyti ežere, pasivaikščioti po kurortus, tvarkyti buitinų reikalų

Judėjimo tarp savivaldybių kontrolę vykdantiems pasieniečiams vairuotojai papasakoja apie įvairiausius savo kelionių tikslus. Vieni į kaimyninį rajoną važiuoja išsimaudyti ežere, kiti nori pasivaikščioti ir pasigrožėti Druskininkais ar Neringa.

Nuo trečiadienio iki šeštadienio ryto keliaujančiuosius tarp skirtingų savivaldybių tikrinę pasieniečiai apgręžė 494 automobilius. Per pirmą tokios priemonės etapą praėjusį savaitgalį policijai talkinę VSAT pareigūnai kirsti savivaldybių ribų neleido irgi beveik pusei tūkstančio automobilių.

Nuo trečiadienio, gruodžio 23-iosios, įvairiose Lietuvos vietose, daugiausia pasienio regionuose, VSAT pareigūnų patruliai vėl budi prie įvažiavimų į miestus ar miestelius, tikrindami, ar keliaujantieji turi teisę iš savivaldybės, kurioje gyvena, patekti į kitą teritoriją.

Iki šeštadienio ryto VSAT pareigūnai iš viso išvykti iš vienos savivaldybės į kitą neleido 494 automobilių ekipažams, neturėjusiems pateisinamų priežasčių. Šiuos vairuotojus ir jų keleivius VSAT pareigūnai apgręžė, todėl keliautojai turėjo grįžti į savo gyvenamąsias vietoves.

Be to, per šį laiką tokią kontrolę vykdę pasieniečiai nustatė 6 karantino taisyklių ir dar 22 kitus įvairius pažeidimus.

Pirmą Kalėdų dieną du druskininkiečiai juos sustabdžiusiems pasieniečiams aiškino važiuojantys į kaimyninį Lazdijų rajoną išsimaudyti ežere. VSAT pareigūnai jiems pasiūlė maudytis Druskininkų savivaldybėje esančiuose vandens telkiniuose ir apgręžė automobilį. Pasitaikė ne vienas keliautojas, kuris iš savo gyvenamosios vietovės vyko į Neringą ar Druskininkus tiesiog norėdamas pasivaikščioti ir pamatyti, kaip šventiniu laikotarpiu yra pasipuošę kurortai. Pirmą Kalėdų dieną buvo ir tokių vairuotojų, kurie į gretimą savivaldybę važiavo atsiskaityti už serviso paslaugas, pirkti automobilio priekabos ar tvarkyti įvairių buitinių reikalų.

Per pirmą tokios pagalbos policijai etapą, trukusį nuo gruodžio 18 iki 20 d., pasieniečiai išvykti iš vienos savivaldybės į kitą neleido 491 automobilio ekipažui, nustatė 4 karantino taisyklių ir dar 8 kitus pažeidimus. Laikotarpiais nuo gruodžio 18 iki 20 d., nuo 23 iki 27 d. ir nuo gruodžio 31 iki sausio 3 d. tokiems kontrolės postams iš viso skirta apie 270 VSAT patrulių, sudarytų iš dviejų pasieniečių. Tiesa, tiek VSAT pareigūnų vienu metu nebudi. Visąlaik tokiose patikros vietose dirba dviženklis skaičius patrulių, kuriuose – po du pasieniečius. Patruliai kiekvieną dieną keičiasi, taip užtikrinamas sklandus tiesioginių VSAT funkcijų vykdymas, susijęs su fizine sienos apsauga, darbu tarptautiniuose kontrolės punktuose su kaimyninėmis valstybėmis, nelegalios migracijos kontrole ir pan.

Keliaujančiųjų tarp savivaldybių kontrolę pasieniečiai dažniausiai atlieka pasienio regionuose. Pavyzdžiui, keliautojai neturėtų nustebti juos stabdančius VSAT pareigūnus išvydę įvažiuodami į Šilutę, Pagėgius, Vilkaviškį, Druskininkus, Šalčininkus, Švenčionis, Ignaliną ir kitus miestus bei miestelius. Pasieniečių patruliai dirba ir blokavimo postuose prie Klaipėdos, Palangos, Šiaulių, Vilniaus, Varėnos bei kitur.

VSAT Prevencijos skyriaus viršininkas  Giedrius Mišutis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: