Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2020-02-20

Pavasarį pasitikime gražesniuose namuose: ekspertų patarimai, kaip tvarkytis

Artėjant pavasariui ir kasdien vis ilgėjant dienoms, kyla noras atsinaujinti ar susitvarkyti ir savo namus. Deja, kai auganti netvarka slegia jau seniai – pradėti ne taip paprasta. Augintinės papūgos nuplėšyti tapetai, alergiją kelianti kiliminė danga ir sekcijoje laikomi drabužiai – toks miegamasis atiteko į IKEA interjero dizainerės rankas. Su jai tekusiu iššūkiu atidaromas ir trečiasis laidos „Namų idėja su IKEA“ sezonas, kurio šūkis „Tvarkingėja su IKEA!“.

IKEA dizaineriai ir laidos vedėjas Mindaugas Rainys lankysis lietuvių, norinčių gyventi gražiau, namuose. Profesionalai padės juos atnaujinti ir pateiks dar daugiau praktinių patarimų apie tai, kaip tinkamai laikyti įvairius daiktus virtuvėje, svetainėje, balkone ar namų biure, kad juos būtų lengva rasti, o namuose vyrautų tvarka. 

Rytoj laidos „Namų idėja su IKEA“ kūrybinė komanda lankysis pas Giedrę ir Vitalijų. Pora susipažino prieš 15 metų internetu. Vitalijus sužavėjo Giedrę linksmu būdu ir po 5 draugystės metų pora susituokė. Kurį laiką jie gyveno Airijoje – dirbo ir taupė Giedrės paveldėto buto remontui. Susilaukus dukrytės Skirmantės – nebeliko abejonių – laikas grįžti namo.

„Negražu buvo, nuo 1986 metų nedarytas remontas, taigi būtinai reikėjo remontuoti“, – dalinasi atsiminimais pora apie butą, į kurį grįžo gyventi.

Po kapitalinio remonto liko nesutvarkytas poros miegamasis – neužteko lėšų. Taigi šeima kreipėsi į projektą „Namų idėja su IKEA“.

Kaip sako pora, kambaryje – betvarkė, su kuria nebepavyksta susitvarkyti. Giedrės daiktams kambaryje vietos dar šiaip taip užtenka, bet Vitalijus teturi kelias lentynas sekcijoje, kuriose jo drabužiai vos telpa.

„Čia viskas pasenę – kiliminė danga, tapetai, baldai, užuolaidos… spintų nepakanka. Daiktai sudėti padrikai – čia užkišai, čia paslėpei, nėra jokios sistemos“, – vardino buto šeimininkai.

Padėti šeimai ryžosi IKEA interjero dizainerė Eglė Čyvė. Ji pademonstruos, nuo ko reikėtų pradėti norint įvesti tvarką miegamajame, bei kaip ištaisyti čia buvusias interjero klaidas. 

„Pirmiausia reikėtų išsirinkti geriausiai kambario dydžiui ir formai skirtus pagrindinius baldus – spintą ir lovą, tada prie jų derinti smulkesnius baldus. Svarbu reguliariai peržiūrėti turimus drabužius ir daiktus ir įvertinti, ar jie vis dar reikalingi. Nebenaudojamus galima atiduoti ar paaukoti. Tuomet taps aiškiau kokių daiktų laikymo sprendimų jūsų namams reikia“, – pataria E. Čyvė.

Kadangi šeimininkai nusprendė pasilikti turimą lovą, interjero specialistei teko atsispirti nuo jos išraiškingos spalvos ir kambario koloritą bei naujus sprendimus atitinkamai priderinti.

Ji pastebi, kad žmonės baiminasi pirkti pakankamo dydžio baldus, manydami, kad jie gali „užgriozdinti“ kambarius. „Vietoje jų atsiranda daug mažesnių, ko pasekmė – ant jų paviršių besikaupiantys daiktai. Tai vizualiai sumažina erdvę, kuria netvarkos įspūdį. Tuo tarpu tinkamai parinkti, dideli ir talpūs baldai sukuria priešingą efektą“, – pastebi E. Čyvė.

Ji pasidalijo ir paktiniais patarimais, kaip laikyti drabužius kad jie užimtų mažiau vietos, o poros tvarkymosi laikas sutrumpėtų. Visa tai laidoje „Namų idėja su IKEA“ jau šį penktadienį 17:55 per TV3.

Namų idėja su IKEA“ – penktadienį 17.55 val. per TV3!

Žiūrėkite, semkitės idėjų ir gražinkite savo namus!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: