Pavasarį šventėme su poezija

Gražią gegužės popietę poeziją kuriantys ir ją mylintys „Žemynos“ progimnazijos mokiniai po pamokų namo neskubėjo- jie rinkosi rododendrų ir kitų žalumynų žiedais pasipuošusiame mokyklos vidiniame kiemelyje, kuriame vyko tradicinė Poezijos pavasarėlio šventė.

Šiais metais keturiolika jaunųjų kūrėjų skaitė savo kūrybą, o eilėraščių nekuriantys, bet mėgstantys juos skaityti deklamavo mylimų poetų eiles. Išleistas penktasis „Žemynos“ progimnazijos jaunųjų poetų kūrybos almanachas. Jį sudariusi lietuvių kalbos mokytoja Lina Žukauskienė pastebėjo, kad vaikus kūrybai labiausiai įkvepia gamta, ryškūs, savaip gražūs, turintys savitą nuotaiką metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo, žiema. Almanache eilėraščiai suskirstyti į keturis skyrius pagal metų laikus. Iš mokinių kūrinių matyti, kaip gamta veikia žmonių nuotaiką, jausmus, mintis.

Pavasaris- gražus ir linksmas metų laikas, nes „mažytį pumpurėlį/ saulė spinduliais prikėlė“. Vasara- laikas, kurio vaikai labiausiai laukia. Vasara- tai atostogos, įspūdžiai nuotykiai: „visą dieną žaisim saulėj,/ tu toks nuostabus, pasauli.“ Šlapias, tamsus, vėsus ruduo jaunųjų poetų eilėse kontrastuoja su šviesiu ir šiltu meilės jausmu: „Nors lietus lyja, vėjas draskos/ aplink niūru, žvarbu,/ mes sėdim jaukiai susiglaudę/ ir mums smagu.“ Suranda vaikai , kas juos šildo, džiugina net šaltą žiemą: „Susėsim prie stalo, kalbėsim/ ir lauksim stebuklų nakties/ papuošę Kalėdų eglutę/ senaisiais močiutės žaislais.“ Kai mus supa pati nuostabiausia kūrėja gamta, negali nebūti kuriančių žmonių. Gera, kad yra vaikų , sugebančių jautriai, savitai pažvelgti į juos supantį pasaulį ir savo patirtis ir įžvalgas meniškai perteikti kitiems.


Aušra Vaitkienė
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: