Pavasarinį žuvų nerštą pasitiksime pasiruošę

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija (toliau – GGAI) ir Lietuvos Respublikos Medžiotojų žvejų draugijos (toliau – MŽD) Kupiškio rajono skyrius, vadovaudamiesi lygiateisiškumo ir abipusio naudingumo principais sudarė 2015 metų bendradarbiavimo sutartį.

Bendradarbiavimas, keitimasis žiniomis bei informacija yra būtinas šių šalių interesams, tai padės siekti bendrų tikslų užtikrinant teisėtą ir racionalų gamtos išteklių naudojimą. Sutartyje abi šalys įsipareigojo kartu organizuoti švietėjišką aplinkosauginę veiklą, puoselėti, gausinti ir saugoti Panevėžio regiono gyvosios gamtos išteklius.

Medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio rajono skyrius savo iniciatyva įsipareigojo sustiprinti apsaugą pavasarinio žuvų neršto metu, rengti reidus, dalyvauti bendruose reiduose su kitomis žinybomis.

GGAI specialistai savo ruožtu prisidės prie klubų ir būrelių vykdomos medžioklės plotų apsaugos dalyvaudami bei koordinuodami bendrus gyvūnijos apsaugos reidus, informuos MŽD rajono skyrių apie naujausius Medžioklės ar Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pasikeitimus, esant poreikiui organizuos mokomuosius seminarus draugijos nariams bei medžiotojų kursuose skaitys paskaitas apie medžiojamųjų gyvūnų ir žuvų išteklių naudojimo valstybinę kontrolę.

Analogiškos sutartys jau ruošiamos ir bus sudarytos su Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugija, Pasvalio, Biržų, Rokiškio rajonų draugijų skyriais.

 

G. Baikauskas

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: