Pavasariniai ūkininkų darbai prasideda išmaniajame telefone

Su pavasario pradžia į šalį pliūptelėjusi šilumos banga pradžiugino šalies ūkininkus – į laukus išriedėjo žemės ūkio technika, tačiau kelios dešimtys ūkininkų darbus pradėjo planuoti gerokai anksčiau, naudodamiesi internetu prieinama augalininkystės ūkių valdymo sistema „AgroCount“. Tokią programą sukūrusios Kauno mokslo ir technologijų parke veikiančios įmonės „ITPC“ vadovas Edmundas Bulotas sako, kad galimybė paprasčiau ir greičiau prižiūrėti savo ūkį – neabejotinas privalumas planuojantiems ir laiką taupantiems ūkininkams.

Skirta vidutiniams ir dideliems ūkiams

Sistema yra pasiekiama internetu ir leidžia peržiūrėti žemės bei pasėlių priežiūros darbų eigą, matyti sunaudojamus sėklų, trąšų kiekius, stebėti darbus ūkyje. Ūkininkams realiai aplankius laukus sistemos pagalba galima teikti nurodymus kitiems darbuotojams. „AgroCount“ programa skirta vidutiniams ir dideliems ūkiams, kuriuose dirbama 30 ir daugiau laukų, tačiau paskutiniai programos atnaujinimai leidžia dirbti ir su mažiau laukų.

Nors panašių augalininkystės ūkio valdymo programų siūlo tiek lietuviai, tiek užsienio kūrėjai, pasak pašnekovų, „AgroCount“ turi savų privalumų. Vienas svarbiausių – itin patogi vartotojo sąsaja. Sistemos vartotojai žemėlapio pagalba gali greitai ir lengvai suvesti reikiamus duomenis, generuoti naudojamų resursų ataskaitas ir matyti savo valdomų laukų savikainą.

Programėlę kūrė remdamasis savo ūkininkavimo patirtimi

Šiuo metu programėle naudojasi per 10 šalies ūkininkų, kai kurie iš jų – itin stambūs, dirbantys daugiau nei 1500 ha žemės plotus. „Paprastai patogiau vykdyti resursų ir darbų apskaitą nori valdantys daugiau nei 100 ha. Nors 20-30 ha savininkams atrodo, kad pakanka popieriaus ir pieštuko, tačiau programa gali praversti ir jiems – ji lengvai pritaikoma mažesnius plotus dirbantiems ūkininkams. Tereikia kompiuterio, išmanaus telefono ar planšetės, kuriuo galima prisijungti prie sistemos internetu ir jos pagalba planuoti visus ūkyje atliekamus darbus“, – sako E. Bulotas.

Idėjos autorius ir „AgroCount“ projekto vadovas Kęstutis Česnavičius tokio produkto poreikį įžvelgė darbuodamasis šeimos ūkyje. Projekto vadovas pastebėjo, kad dirbant didelį kiekį laukų lengva pamiršti, kiek reikia sėklų ar trąšų, todėl gimė poreikis viską fiksuoti išmaniuoju įrenginiu. Be to, tręšiant pasėlius ypač svarbu parengti tikslias naudojamų trąšų ir pesticidų ataskaitas prižiūrinčioms institucijoms.

Išmanus ūkininkavimas skinasi kelią

„Tokia programa ypač naudinga, jei prižiūrimas ūkis yra jungtinis, pavyzdžiui, dviejų brolių. Tampa paprasčiau išrašyti sąskaitas, paskirstyti išlaidas, ūkio generuojamas pajamas. Be to, tai supaprastina darbą stambiuose ūkiuose dirbantiems buhalteriams, kurie gali iškart pamatyti, kokie resursai naudojami. Mūsų klientai pastebi, kad tai ne tik sutaupo laiką, bet ir įveda papildomą kontrolę ūkio darbuotojams, kadangi programa leidžia sudaryti aiškius darbų sąrašus“, – teigia K. Česnavičius.

Kurdama ir atnaujindama programą Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi įmonė nuolatos konsultuojasi su pačiais ūkininkais. „ITPC“ planuoja artimiausiu laiku į augalininkystės ūkių valdymo sistemą įdiegti papildomas funkcijas, leidžiančias valdyti žemės ūkio technikos parką, pilną personalo valdymo modulį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: