Bendruomenės naujienosReporteris

Pavasario verslo mugė „Šaltinio“ progimnazijoje

Nuo pat ankstyvo ryto į „Šaltinio“ progimnaziją rinkosi žinių ir netikėtumų ištroškę mokiniai. Tradiciškai organizuojama mugė šiais metais buvo kitokia: tai „Pavasario verslo mugė“, skirta mokinių ekonominio, finansinio raštingumo ir verslumo įgūdžiams lavinti.

Pirmieji šurmuliuoti pradėjo pradinių klasių mokiniai. Jie kaip tikri verslininkai mokėsi verslo paslapčių. Pasiskirstę šeimomis pradinukai turėjo pagal kurpalį tinkamai pagaminti batus, juos parduoti ir, žinoma, uždirbti kuo daugiau pinigų. Daugiausiai uždirbę buvo apdovanoti. Nelabai sąžiningai mokantys mokesčius ir kalėjime pabuvojo. Nuo mažesniųjų neatsiliko ir 5–8 klasių mokiniai. Vyresnieji labai drausmingai, sąžiningai lavino verslumo įgūdžius. Vėliau klasių kabinetuose mokiniai rungėsi „Protų mūšių“ kovose, aptarė žaidimo „Batų fabrikas“ sėkmes ir nesėkmes.

Kupini naujų įspūdžių šaltiniečiai rinkosi į „Pavasario verslo mugės“ atidarymą, kurio sumanytojos mokytojos A. Saikauskienė, L. Skyrienė ir J. Švėgždienė. Aktų salėje jaunuosius „verslininkus“ ir mokyklos svečius pasitiko mergaičių ir merginų atliekama daina „Verslininkė“. Skambant nuotaikingai „Saldumynų“ dainelei visi išskubėjo į mugę. O joje buvo visko: stalai lūžo nuo skanumynų, gausybės rankdarbių, mielų niekučių. Norintieji galėjo apsilankyti kavinėse, paskanauti kokteilių, kakavos, paragauti pyragėlių. Pradinukams prekiauti padėjo ir juos palaikė tėveliai, savaitgalį prigaminę kalnus skanėstų.

Galiausiai aktų salėje buvo pristatomos verslo idėjos, sukurtos 5–8 klasių mokinių. O vertino jas tikri verslininkai: R. Serva, Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos vadovas, A. Žiaunienė, Panevėžio verslo centro direktorė, S. Ramoškevičius, pardavimų vadybininkas, T. Anilionis, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos direktorius, I. Grigaitė, edukacinio pobūdžio šeimos studijos „Smalsučiai“ įkūrėja ir vadovė, bei L. Sacevičius, maitinimo įmonių kokybės ir pardavimų konsultantas. Visi garbingi svečiai idėjų sumanytojams pateikė suktus ir rimtus klausimus, į kuriuos mokiniai atsakinėjo labai atsakingai. Idėjų būta įvairių: pasiūlyta įsigyti išmaniąją lovą, kuri pati pasikloja, išmaniąją kepurę, išmaniuosius batus, įspėsiančius apie kliūtį kelyje, prekių vežimėlį su GPS. Susirinkusiems labai patiko išmanioji lazdelė, padėsianti nustatyti maisto sudėtį ir suskaičiuosianti kalorijas, mobili kuprinė, kuri keliaus iš paskos, sujungtos kiniškos lazdelės. Pačia pačiausia verslo idėja išrinktas 8a klasės pristatytas „Stresicidis“, stresą mažinantis aparatas. Idėjas pasiūliusieji buvo apdovanoti dovanėlėmis. Mokyklos direktorė Z. Stripeikienė padėkojo visiems dalyvavusiems, kūrusiems, visoms mokytojoms, be kurių pagalbos neapsiėjo nei vienos klasės mokiniai. Svečias T. Anilionis palinkėjo būtinai siekti savo tikslų, idėjas įgyvendinti realybėje, o jei nepasiseks, nenukabinti nosies ir atvykti mokytis verslo paslapčių į Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklą.

Šių metų renginys visus sužavėjo ir paliko neišdildomų įspūdžių. Mokiniai paliko mugę įgiję ekonominio bei finansinio raštingumo žinių, patobulinę verslumo įgūdžius.

Anorina Samuilienė, lietuvių kalbos mokytoja


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button