Pažink etninę kultūrą virtualioje erdvėje

Galima pasidžiaugti, kad pastaruoju metu ypatingai plečiasi galimybės pažinti mūsų krašto tradicijas virtualiu būdu. Etninės kultūros centrai, visuomeninės organizacijos ir pavieniai entuziastai siūlo daugybę nuotolinių paskaitų ir edukacijų, kuriose galima gerokai papildyti savo žinių aruodą daugelyje etninės kultūros sričių.  

Tradiciniai vaikų žaidinimai

Viena iš tokių galimybių – Vilniaus etninės kultūros centre sukurta vaizdo įrašų serija „Katu katu katučių“, kurioje pristatomi tradiciniai užsiėmimai su mažais vaikais. Šiame 54 mokomųjų filmukų rinkinyje demonstruojami mažųjų žaidinimai – kykavimai, juokinimai, jodinimai, masažiukai. Greta jų pateikiamos ir nuraminimui skirtos lopšinės.

Vaizdo įrašuose žaidinimus demonstruoja 9 jaunos šeimos, nufilmuotos natūralioje aplinkoje. Mamos ir tėčiai rodo žaidinimus perimtus iš savo tėvų ir senelių arba išmoktus iš tautosakos publikacijų. Kviečiame mamytes, tėvelius, močiutes ir diedukus pasižiūrėti ir turiningai bei kūrybiškai leisti karantino laikotarpį su savo vaikais ar anūkais!

Tradicinių žaidinimų rinkinį rasite Vilniaus etninės kultūros centro svetainės www.etno.lt naujienose arba youtube kanale adresu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLp0LsHecK7AKWtgTyJxvePIGAoq_kjBxA

Nuotolinės delmonų kūrimo dirbtuvės

Liudviko Rėzos kultūros centras kviečia į nuotolines delmonų kūrimo dirbtuves.

Delmonas – puošni Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalė. Tačiau jis gali būti nešiojamas ir kaip elegantiškas bei originalus aksesuaras, puikiai tinkantis prie šiuolaikinės kasdienės aprangos.  

Nuotolinėse delmonų kūrimo dirbtuvėse tradicinės tekstilės meistrė Irena Ungaro pasakoja apie delmonų dekoro elementus ir technikas, jų formas ir siuvimą. Stebėdami vaizdo įrašą žingsnis po žingsnio galėsite susikurti savo išskirtinį delmoną.

Nuotolinių delmonų kūrimo dirbtuvių video rasite Liudviko Rėzos kultūros centro svetainėje http://www.lrezoskc.lt/ arba youtube kanale adresu https://youtu.be/A6jGAU5A82I

Testas apie lietuviškas Kalėdų laikotarpio tradicijas

Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ kartu su Vilniaus universiteto Kultūros centru kviečia pagilinti savo žinias apie lietuviškas Kalėdų laikotarpio, kuris tęsiasi nuo advento pradžios iki pat Trijų Karalių, tradicijas. Siūloma atlikti žaismingą testą, tiksliau – du testus: vieną bazinių žinių patikrinimui, kitą – pažengusiesiems. Atlikę šiuos testus, ne tik galėsite nustatyti savo žinių apie lietuviškas Kalėdų tradicijas lygį. Garantuotai sužinosite kažką naujo: nežinomą burtą ar šventinį patiekalą.  Klausimyno kūrėjai prižada, jog idėjų įdomioms veikloms Kalėdų laikotarpyje nepritrūks.

Šventinį testą rasite VU Kultūros centro veidaknygės paskyroje arba adresu: http://bit.ly/3gWtZWB

Etninės kultūros globos tarybos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: