Penki dažniausi gedimai, dėl kurių vairuotojai šiemet kvietė pagalbą kelyje

Didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad kiekvieną dieną bendrovės techninės pagalbos kelyje tarnyba klientams į pagalbą skuba po beveik 50 kartų. Net 4 atvejais iš 5 pagalbos prašančiojo automobilį prireikia gabenti į servisą.

Kaip rodo „Lietuvos draudimo“ statistika, 2015 m. dažniausiai privalomuoju draudimu apsidraudę klientai į pagalbos kelyje tarnybą kreipėsi susidūrę su šiomis penkiomis problemomis:

  1. Variklio sistemos gedimas – maždaug kas penktas (19,3 proc.) pagalbos paprašęs vairuotojas susidūrė su šiuo nesklandumu;
  1. Elektros sistemos gedimai kelionės planus sujaukė kas septintam (14,4 proc.) kelyje netikėtai sustojusiam bendrovės klientui;
  1. Eismo įvykis buvo priežastis, dėl kurios į pagalbos tarnybą skambino kiek mažiau negu dešimtadalis (9 proc.) visų besikreipusiųjų;
  1. Išsikrovęs akumuliatorius tampa problema 8 proc. pagalbos prašančių klientų;
  1. Pradurta padanga sunkumų sukėlė taip pat 8 proc. klientų.

Tarp kitų dažnesnių atvejų, kai vairuotojai kreipiasi profesionalios pagalbos, yra degalų sistemos gedimas, pakabos gedimas, avarinis automobilio atrakinimas, sugedęs generatorius ar sankaba. Bendrovė taip pat skaičiuoja, kad techninės pagalbos iškvietimų skaičius nuosekliai didėjo nuo metų pradžios ir piką buvo pasiekęs rugpjūčio mėnesį. Maždaug pusė visų iškvietimų yra Vilniaus ir Kauno miestuose ir rajonuose.

„Kaip rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys, absoliučią daugumą atvejų, kai kreipiamasi į techninės pagalbos tarnybą, sudaro rimti gedimai. Kadangi juos pašalinti galima tik servise, keturiais atvejais iš penkių prireikia automobilio transportavimo paslaugos. Maždaug penktadaliu atvejų problemas išsprendžia į vietą atvykęs techninės pagalbos specialistas, dar 2 proc. atvejų techninius nesklandumus pavyksta pašalinti konsultuojant klientus telefonu“, – pasakoja A. Juodeikis.

„Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad vidutinė vieno iškvietimo kaina, jei už šią paslaugą tektų susimokėti, siekia 84 eurus. Tiesa, šia paslauga gali pasinaudoti kiekvienas „Lietuvos draudimo“ klientas, apsidraudęs privalomuoju draudimu, nes techninės pagalbos kelyje paslauga yra neatsiejama šio draudimo dalis.

„Pagal iškvietimų skaičių ir problemų, su kuriomis kelyje susiduria vairuotojai, pobūdį, matome, kad techninės pagalbos kelyje paslauga yra aktuali ir naudinga vairuotojams ne tik eismo įvykių metu. Žmonės nėra linkę patys savamoksliškai remontuoti automobilio, nes šiuolaikiniai automobiliai yra aprūpinti sudėtingomis elektronikos sistemomis ir įranga, kurios remontui reikia specialių žinių. Jeigu ratą pakeisti dar daugelis moka, tai rimtesnių gedimų atvejais žmonės nenori kišti pirštų prie to, ko nesupranta“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Rinkoje unikalią galimybę kartu su privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu gauti ir nemokamą techninės pagalbos kelyje paslaugą „Lietuvos draudimas“ savo klientams pristatė šių metų kovo mėnesį. Nuo to laiko šio draudimo populiarumas sparčiai didėja, o šiuo metu juo naudojasi apie 180 tūkst. bendrovės klientų.

Pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina klientams žalų už beveik 60 mln. eurų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ keturis kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, 2013 metais buvo pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: