Penkios dienos Panevėžyje

Balandžio 1-5 dienomis Rožyno progimnazijoje vyko Nordplus Junior projekto “Imigracijos įtaka gyvenimo pokyčiams“ baigiamasis trijų šalių Lietuvos, Estijos ir Islandijos susitikimas.

Šypsniais ir apkabinimais sutikome visus projekto dalyvius (26 moksleivius ir 4 mokytojas). Juk sutikome seniai matytus draugus. Pirmiausia svečiams aprodėme mokyklą, leidome apžiūrėti įvairių dalykų kabinetus, edukacines bei poilsio erdves, trumpai pristatėme mokyklos istoriją muziejuje. Vėliau svečiai vyko į šeimas, kuriose gyveno visą viešnagės laiką.

Antroji projekto diena prasidėjo sveikinimo žodžiais ir muzikos mokytojos Žanetos Malinauskienės paruoštu pradinukų koncertu. Visus smagiai nuteikė energingos lietuviškos dainos bei bendras projekto dalyvių šokis. Po linksmo svečių sutikimo sekė mūsų namų darbų pristatymas: “Tautinės mažumos“,“ Mano šalis“, tyrimas “Mano šeimos nariai, giminaičiai gyvenantys ir dirbantys svetur“. Atliktus numatytus darbus mokykloje, gražus, saulėtos oras kvietė visus pasivaikščioti po Panevėžį ir pasidomėti miesto istorija. Ekskursiją svečiams pravedė viena iš projekto koordinatorių, istorijos mokytoja Edita Galinaitytė, o antroji koordinatorė Joana Jablonskytė vertė į anglų kalbą.

Trečioji diena prasidėjo labai anksti – skubėjome į Klaipėdą. Pirmiausia aplankėme nepaprasto grožio Japonišką sodą Darbėnuose: išsiaiškinome, kas yra botanikos sodo įkūrėjas, kodėl yra būtini akmuo, vanduo ir medis sode, lietėme sveikatos akmenį, užrašėme svajones. Vėliau apsilankėme LCC tarptautiniame universitete. Mokiniai sužinojo, kodėl ir kaip dirba šis universitetas, aplankėme keletą auditorijų, apžiūrėjome studentų miestelį ir labai susidomėjome vasaros stovyklų anglų kalba organizavimu bei studijomis. Po rimto vizito skubėjome į Klaipėdą, Lietuvos jūrų muziejų, kur mūsų laukė draugiški delfinai, linksmieji jūros liūtai bei muziejaus ekspozicijos. Į Panevėžį grįžome vėlai vakare, buvome truputį pavargę, bet pilni įspūdžių.

Įpusėjus savaitei projekto dalyviai darbavosi kūrybinėse dirbtuvėse „Mano šalis “ ir „Draugystės apyrankė “. Vieni iš molio lipdė grožį, kiti iš savo šalies vėliavų spalvų  pynė apyrankes. Ačiū technologijų ir dailės mokytojoms Almai Ramoškaitei ir Vaidai Vaitkevičiūtei už idėjas ir kūrybinę nuotaiką. Antroji dienos dalis buvo įspūdinga! Visi skubėjome į Cido areną, kur laukė krepšinio klubo „Lietkabelis“ krepšininkų treniruotės stebėjimas, interviu su krepšininkais užsieniečiams bei fotosesija. Mokiniai liko nustebinti labai šiltu sutikimu, betarpišku bendravimu, sportininkų atsakymais kartais gal dar į vaikiškus, naivius, o kartais – ir nepatogius klausimus apie šeimą, mėgstamą lietuvišką maistą, batų dydį, lietuviškus žodžius, kalbą, pergales ir pralaimėjimus ir kt. Po susitikimo dalyviai neslėpė, jog tai buvo pati geriausia dienos dalis. Vakare visi šokome, dainavome ir žaidėme tautiškoje vakaronėje, kurią vedė etnografinis ansamblis „Raskila“.

Penktadienį, atsisveikinę su estais, mes su islandais patraukėme į Anykščius. Čia pasivaikščiojome Lajų taku, aplankėme Arklio muziejų, kur kepėme lietuvišką duonelę, užlipome į aukščiausią Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios varpinę.

Projektas pasibaigė. Bet mes projekto dalyviai iš Lietuvos, Islandijos ir Estijos išsiskirstėme po savo gimtąsias šalis daugiau sužinoję vieni apie kitus, supratę visų šalių istoriją ir problemas, žmonių svetingumą, paragavę nacionalinių valgių, sušokę tautinius šokius ir pilni geriausių įspūdžių.

 

Projekto dalyvės 8b klasės mokinės Amanda Greviškytė ir Greta Kablytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: