Penktadienį Biržų pilis kviečia į nemokamą atvirų durų renginį

Artėjant Europos dienai, š. m. gegužės 8 dieną (penktadienį) 16 val. Biržų pilies kompleksas atvers duris gyventojams – nemokamame renginyje bus galima išsamiau susipažinti su vienu svarbiausių turistų traukos objektų Biržų rajone bei aplankyti naujausią sovietmečiui skirtą ekspoziciją. Specialią ekskursiją ves Biržų krašto muziejaus atstovas.

„Džiaugiamės, jog istorinę vertę turintis Biržų pilies kompleksas, panaudojant ES investicijas, atstatytas naujam gyvenimui. Per karus rūmai buvo sugriauti, o dabar juos atkūrus čia veikia Biržų krašto muziejus, viešoji Jurgio Bielinio biblioteka bei restoranas. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios siekėme, jog ši vieta būtų įdomi ir naudinga, todėl dabar drauge su skaidrumo iniciatyva „Jonvabaliai“ kviečiame gyventojus į atvirų durų renginį, kurio metu supažindinsime ne tik su projekto rezultatais, bet ir išskirtine Biržų pilies komplekso istorija“, – pasakoja Biržų krašto muziejaus direktorius Gintaras Butkevičius

Biržų pilies kompleksas, įsikūręs prie seniausio Lietuvoje tvenkinio – Širvėnos ežero – savo istoriją skaičiuoja jau nuo XVI a. Pastatyta Radvilų iniciatyva Biržų pilis tapo vienu svarbiausių Lietuvos gynybinių bastionų kariaujant su Rusija ir Švedija. 1704 m. rudenį rūmai ir kiti pilies kompleksui priklausantys pastatai buvo susprogdinti

2014 m. baigtas įgyvendinti projektas „Biržų pilies komplekso rūmų sutvarkymo, arsenalo pastato atstatymo ir pritaikymo turizmui ir kitiems viešiesiems poreikiams“. Panaudojus ES investicijas buvo atstatytas arsenalo pastatas, rūmuose pakeisti langai, apšiltintos palangės. Dabar čia veikia 25 ekspozicijų salės, kuriose pristatoma krašto priešistorė, kunigaikščiai Radvilos, Biržų istorija. Atstatytame arsenale įrengtos keturios karybai ir kalvystei skirtos salės, veikia senosios kalvystės ekspozicija, įrengta kalvė, kur galima išbandyti šį amatą. Taip pat eksponuojama įspūdingo dydžio patranka, kiti senoviniai ginklai. Renginio svečiai galės aplankyti ir naują sovietmečiui skirtą ekspoziciją

Biržų rajono savivaldybės atstovė Zita Marcinkevičiūtė ir Biržų krašto muziejaus direktorius išsamiau papasakos apie įgyvendintą projektą bei, kas buvo padaryta panaudojant ES investicijas. Po trumpos informacinės renginio dalies, dalyviai bus kviečiami prisijungti pažintinei ekskursijai, kurios metu gidas aprodys įdomiausias Biržų pilies vietas. Numatoma viso renginio trukmė – 1,5 val., renginys nemokamas.

Ketinančius dalyvauti Biržų pilies atvirų durų renginyje kviečiame registruotis e. paštu egle@icbaltic.lt arba tel. (8 5) 278 84 91. Registruojantis reikia nurodyti dalyvaujančių asmenų vardą, pavardę bei kontaktinį telefono numerį.

Renginio programa:

16:00–11:10 Renginio dalyviai renkasi pilies arsenalo konferencijų salėje

16:10–17:30 Biržų pilies projekto pristatymas bei atsakymai į susirinkusiųjų klausimus, eskursija po objektą.

Europos dienos proga nemokami atvirų durų renginiai vyks ir kitų miestų lankytinuose objektuose, kurie buvo atkurti iš ES investicijų. Daugiau informacijos apie vyksiančius renginius galima rasti tinklalapyje http://esinvesticijos.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-europos-dienos-renginius.

Apie skaidrumo iniciatyvą „Jonvabaliai

„Jonvabaliai“ – tai savanoriška iniciatyva, skatinanti įmones, įstaigas ar organizacijas pademonstruoti geruosius atsakingo lėšų naudojimo pavyzdžius, siekti didesnio skaidrumo, atsiskaitant už ES lėšomis finansuotus projektus. Iniciatyva taip pat siekiama suteikti galimybę gyventojams daugiau sužinoti apie ES investicijas iš pačių projektų vykdytojų ir paskatinti bendromis pastangomis siekti teigiamų esminių pokyčių skaidrumo srityje. Informaciją projektų vykdytojai gali pateikti, o gyventojai su pateikta informacija susipažinti tinklalapyje www.jonvabaliai.lt. Gyventojai taip pat turi galimybę tinklapyje pakviesti prisijungti prie šios skaidrumo iniciatyvos juos dominančius projektus.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: