Penktadienį Osvaldo Juškos darbai: „Sparnų pristatymas”

Kovo 6 (penktadienį) 17.30 val. LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „GALERIJA XX” panevėžiečio tapytojo Osvaldo Juškos parodoje „Sparnų pristatymas“ rodomi pastarųjų dvejų metų darbai. Kaip sako autorius, „tai – brandos pradžia. Kartais tereikia tik matomas linijas pervedžioti drobėje“.

Šiame naujame tapybos etape ryškūs ekspresija, laisvė, greitis. Figūros drobėse esti monumentalios, tvirtos, tačiau kartu – ir efemeriškos, skaidrios. Sukuriama nepaaiškinama „ir čia, ir ten“ atmosfera. Toje naujoje tikrovėje susipina moterų, šventųjų, sparnuotų būtybių, amžinybės, mirties ir gyvybės simboliai. Būtis ir buitis kiekviename paveiksle susipina vešlia augalija, žmonių kaulais, katėmis ir visa reginčia Apvaizdos akimi. Galima atpažinti, net dailininko papūgą.

Tautinių ir krikščioniškų įvaizdžių įvairovė, jų harmonija artima šiandienai, dabarčiai. O.Juška atspindi šiuos pastebėjimus su humoru, jautriai ir giliu spalvos pajautimu.

Nors pats teigia, kad „menas yra daugiau gamtos kūrinys ir taip paprasta tapyti dar nebuvo“, ši paroda yra taip pat ir dailininko meistrystės bei kasdienio darbo rezultatas.

Tapytojas O.Juška gimė 1960 m. Joniškėlyje. 1979 – 1984 m.m. studijavo Šiaulių pedagoginiame institute (dabar Šiaulių Universitetas), dailės fakultete. Nuo 1999 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1985 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, ši personalinė paroda – jau dvyliktoji.

Parodos kuratorės Rūta Grikevičienė ir Jurga Speičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: