Vakarinė vyrų krepšinio rinktinės treniruotė. Foto LKF Zygimantas Vingelis

Penktadienio vakarą – intriguojančios rungtynės tarp Lietuvos ir Prancūzijos ekipų: prieš mačą K. Kemzūra dalijasi komentaru

Šį penktadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po pertraukos ir vėl stoja į kovą – šįkart lietuvių laukia itin svarbios FIBA pasaulio atrankos rungtynės su Europos vicečempionais prancūzais. Tiesioginę rungtynių transliaciją jau šį vakarą nuo 19.30 valandos stebėkite per TV3 ir naujienų portale tv3.lt.

Šiandien lietuviai prieš prancūzus sužais namuose, Panevėžio arenoje, o lapkričio 14-ąją, pirmadienį, jų laukia rungtynės išvykoje prieš Juodkalnijos ekipą.

Pakitusios sudėties Lietuvos rinktinė pasirengimą artėjančioms rungtynėms pradėjo pirmadienį. Dar rugsėjį paaiškėjo, kad artimiausiuose dviejuose FIBA languose vyriausiąjį rinktinės trenerį Kazį Maksvytį pavaduos Kęstutis Kemzūra. Pastarasis ne tik asistavo K. Maksvyčiui rugsėjį vykusio Europos krepšinio čempionato metu, bet ir pats užėmė vyriausiojo rinktinės trenerio pareigas 2010-2012 metais.

Paklaustas, ar artimiausiose rungtynėse sieks išlaikyti K. Maksvyčio žaidimo stilių, K. Kemzūra teigė sieksiantis palaikyti balansą: „Yra ir daug panašumų, ir to, ką pridėjau aš. Visa tai stengiausi pritaikyti esamiems žaidėjams, jų talentui bei savybėms.“

Langų specifika dažniausiai sukelia sunkumų rungtynėms prisikviesti visus norimus žaidėjus, tačiau K. Kemzūra tikino, kad tie, kurie turėjo galimybę atvykti ir buvo gerai fiziškai pasirengę, šio kvietimo neatsisakė.

„Buvo žaidėjų, kurie turėjo smulkias traumas, tačiau jos nebuvo labai rimtos. Reikia padėkoti ir tiems žaidėjams, kurie atvyko, ir jų klubams, kadangi jie į tai pažiūrėjo geranoriškai ir nesudarė jokių kliūčių“, – sako K. Kemzūra.

Lietuvos rinktinės 12-tukas rungtynėms su Prancūzija: Arnas Velička, Eigirdas Žukauskas, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis, Gytis Radzevičius, Kristupas Žemaitis, Marekas Blaževičius, Margiris Normantas, Martynas Echodas, Mindaugas Girdžiūnas, Mindaugas Kuzminskas, Vaidas Kariniauskas.

Kapitono pareigos šiuose languose atiteko M. Kuzminskui. „Mūsų akimis, viskas yra tvarkoje  – Mindaugas tapo kapitonu, nes yra labiausiai patyręs žaidėjas, žino, ką tai reiškia ir ką reikia daryti. Tikiu, kad jis rungtynėse vyrus į priekį pirmiausiai ves savo pavyzdžiu“, – sako K. Kemzūra.

Šiuose languose pasikeitusi ne tik lietuvių rinktinės sudėtis – dar didesni pokyčiai matyti prancūzų ekipoje. Tačiau kokią tai įtaką gali turėti šiandienos žaidimui, anot K. Kemzūros, vertinti sunku:

„Prancūzų rinktinės sudėtis yra nauja – yra tik keletas žaidėjų iš čempionato, kaip, pavyzdžiui, Andrew Albicy, arba langų, kaip Paulas Lacombe’as. O kiti, palyginus net su praėjusiais langais ar Europos čempionatu, yra naujokai. Bet Prancūzija – didelė šalis, tad puikių krepšininkų ir atletų turi užtektinai.“

Pasaulio čempionato atrankoje lietuviai rungtyniauja K grupėje – pelniusi 7 pergales ir patyrusi 1 pralaimėjimą, mūsų rinktinė čia užima pirmąją vietą. Po dviejų rungtynių lapkritį, rinktinės dar lauks paskutinis FIBA pasaulio taurės atrankos langas. Pastarasis bus žaidžiamas 2023 m. vasario mėnesį –  23 d. namuose, prieš Vengriją, o 26 d. išvykoje  – prieš Prancūziją.

FIBA pasaulio taurės atrankos rungtynes LIETUVA – PRANCŪZIJA stebėkite jau šį vakarą, 19.30 val. per TV3, arba internetu, naujienų portale tv3.lt – https://bit.ly/3tl5b1w !


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: