Per 6 mėnesius – sustiprinti įgūdžiai, JST pažymėjimas ir 0,25 stojamojo balo?

Taip, tu perskaitėte teisingai. Per 6 mėnesius Jaunimo savanoriška tarnyba siūlo tau sustiprinti savo gebėjimus įvairiose srityse, gauti tai patvirtinantį JST pažymėjimą bei 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.

Skamba patraukliai! Kaip tai padaryti?

Atsakymas paprastas – užsiregistruoti į Jaunimo savanoriškos tarnybos programos 2022 m. I-ojo pusmečio programą.

Bet kas gi vis dėlto yra JST?

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) –  intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 35 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas. Platesnį Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia. 

Sudomino?

Puiku! Šiuo met vyksta JST 2022 m. I-ojo pusmečio registracija į programos vietas. Registruotis galima visose Lietuvos savivaldybėse nuo š.m. lapkričio 15 d. iki š.m. gruodžio 15 d.  18.00 val. 

Registracijos anketą rasi čia.

Vis dar neapsisprendei?

Padėti apsispręsti paprašėme buvusių programų dalyvių pasidalinti savo patirtimis.

Panevėžietis Ignas Noreika, šiuo metu studijuojantis mediciną Vilniaus universitete, JST praktiką atliko „Maisto banke“. Pasirinko JST programą todėl, kad iki nemokamos medicinos vietos jam trūko apie 0,07 balo. Paklaustas, kodėl pasirinko būtent „Maisto banką“ savo savanorystei ir kokios patirties įgijo, Ignas atsakė, jog: „Maisto banką“ pasirinkau, nes tai yra man geriausiai žinoma ne pelno siekianti organizacija ir patiko įdėja padėti kitiems žmonėms ir įgyti naujos patirties. Kadangi turiu automobilio teises, pirmą kartą gyvenime turėjau progą vairuoti „Maisto banko“ autobusiuką, susipažinau su maisto banko nuostabiais darbuotojais. Išmokau pildyti kasdienius maisto banko dokumentus, taip pat ir maršrutą, rūšiuoti paskutinės dienos galiojimo maistą, kurį išdalindavome kitoms pelno nesiekiančioms organizacijoms. Sunkumai tai nebent buvo iš pradžių priprasti prie autobusiuko vairavimo ir pasitaikydavo, kad neišeidavo susikalbėti su parduotuvių darbuotojais, bet dažniausiai viskas būdavo gerai.“ Ignas pasinaudojo 0,25 stojamuoju balu ir mano, kad dar tikrai grįš į „Maisto banką“. O būsimiems programos dalyviams Ignas sako: „Tikrai rekomenduočiau išbandyti savanorystę, įgauni daug naujų įgūdžių ir išbandai save kitur, nei mokykloje. Susipažįsti su daugybe įvairių, įdomių žmonių ir kitų svanorių, kurie turi vis kitas savo istorijas papasakoti. Patarčiau nebūtinai rinktis „Maisto banką“. Rinkis savanoriauti ten, kur tau įdomu, nes yra tikrai daug įvairių ne pelno siekiančių organizacijų, kurioms gali pagelbėti, bet ir pats patobulėti.“

Taip pat savo savanorystės patirtimi mielai pasidalino Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientas, Titas Jakštas. Jaunuolis darbo dienomis mokosi, savaitgalius leidžia aerodrome, skraido lėktuvu. JST praktiką 6 mėnesius atliko Panevėžio apylinkės teisme. „JST programoje dalyvauti paskatino šeimos nariai, draugai, bendraklasiai. Karantino metu norėjau produtyviai išnaudoti laisvą laiką. Taip realizavau save ir padėjau kitiems. Būtent teismą pasirinkau sesės pagalba, kadangi šiuo metu ji studijuoja teisę. Pasidarė smalsu, kokioje aplinkoje dirbs mano sesuo.“ Paklaustas, ko išmoko programos metu, Titas dalinasi: „Savanorystės metu išmokau dar geriau ir nuosekliau planuoti savo laiką, jį derinti su teismo darbuotojais. Su dideliais sunkumais nesusidūriau – teismo kolektyvas labai draugiškas ir mielai priimantis savanorius. Buvau priimtas labai maloniai, o kilus menkiausiam sunkumui drąsiai galėjau kreiptis pagalbos. <…> Savanorystė suteikė patirties komunikacijoje, bendravime su žmonėmis, o tai praverčia kiekvieną dieną.“ Planuojientiems dalyvauti savanorystės programoje, Titas sako: „Jaunimui patarčiau neabejoti ir sudalyvauti šioje programoje, atsisakyti bent valandos per dieną socialiniuose tinkluose ir panaudoti tą valandą produktyviai išsirinktai tarnybai. Kažkam padėjus jausmas tikrai geras, vyksta žmogaus “dvasinis” augimas. Patariu rinktis dominančią, galbūt su ateities profesija susijusią programą.“

Turi daugiau klausimų?

Daugiau informacijos apie JST programą rasi jrd.lt/savanoryste/jst. Taip pat gali drąsiai rašyti arba skambinti JST programos mentorei Panevėžyje Daivai Juodelienei kontaktais – savanoriai.panevezys@gmail.com, +37061652340, ar tavo apskrityje, savivaldybėje savanorius lydinčių savanorišką veiklą organizuojančių organizacijų mentoriams, kurių sąrašą ir kontaktus rasi čia.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: