Per Jonines ugniagesiams gelbėtojams darbo netrūko

Joninių išvakarėse ir šventinę dieną siautėjusi audra pridarė ne tik daug nuostolių gyventojams, bet ir darbo ugniagesiams gelbėtojams. Per dvi paras jie 209 kartus vyko šalinti dėl audros nuvirtusių medžių. Kauno apskrityje tokių įvykių buvo 74, Alytaus – 42, Utenos – 31, Vilniaus ir Panevėžio – 22, Marijampolės – 7, Šiaulių – 5, Tauragės – 4, Klaipėdos – 2.

„Kauno ugniagesiai trečiadienio vakare kokias 3-4 valandas važiavo iš vieno įvykio į kitą, net neužsukdami į savo komandą, – sakė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus viršininkas Žydrūnas Trečiokas. – Dažniausiai jiems teko šalinti audros nuverstus medžius nuo elektros laidų ir važiuojamosios kelio dalies. Daugiausia žalos audra pridarė Kauno, Prienų ir Kaišiadorių rajonuose. Apie 50 pranešimų buvo gauta ir apie paliktus rusenančius laužus. Ir juos teko važiuoti gesinti ugniagesiams. Prasidėjus škvalui žmonės bėgo slėptis nesivargindami užgesinti degančių laužų.“   

Per 2 paras buvo 11 atvejų, kai medžiai užvirto ant automobilių, 3 – ant pastatų, likusieji – ant važiuojamosios kelio dalies ir elektros perdavimo linijų.

Birželio 24 d. Kazlų Rūdos savivaldybės Plutiškių seniūnijos Rėkaviškio kaimo gyventojai ugniagesius iškvietė, nes virš gyvenamojo namo nulūžęs medis buvo įsirėmęs į kitus medžius ir bet kuriuo momentu galėjo užgriūti. Ugniagesiai grandininiu pjūklu nupjovė jį.

Tą pačią dieną pranešta, kad Prienų rajone, Veiverių miestelyje, nulūžusi ąžuolo šaka pavojingai kabo ant namo ir pavėsinės. Atvykę ugniagesiai ją nupjovė ir saugiai pašalino.

25 d., 4.33 val., gautas pranešimas, kad Prienų rajone, Jiezno seniūnijoje, Beržynų kaime, žaibas trenkė į elektros skydinę, buvo kilęs gaisras, tačiau jį užgesino pati gyventoja. Nuo žaibo iškrovos ant namo užvirto didelis medis, išsilydė namo viduje esančios elektros paskirstymo dėžutės laidai, aprūko siena. Ugniagesiai nuo namo stogo pašalino medžio šakas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: