Per Lietuvą ešalonais keliauja Baltarusiškos trąšos? (nuotraukos)

AINA.LT portalo skaitytojas atsiuntė nuotraukas, kuriose matyti didžiulis traukinio vagonų sąstatas per Lietuvą gabenantis „Belaruskalij“ podukciją.

„Kasdieną girdime apie sankcijas Baltarusijai, jos rėžimui, siūloma nebepirkti jų produkcijos, drausti trąšų ir kitos produkcijos importą, o štai per Lietuvą keliauja Baltarusiškų trąšų ešalonai“, – rašo skaitytojas.

AINA redakcija primena, kad ES sankcijos įsigalioja tik naujoms (būsimoms) sutartims.

ES sankcijų paketas numato priemones, varžančias Baltarusijos galimybes eksportuoti kalio trąšas, naftos produktus ir tabako gaminius, taip pat riboja Minsko prieigą prie ES kapitalo rinkų ir draudžiama teikti draudimo arba perdraudimo paslaugas Baltarusijos Vyriausybei bei valstybinėms institucijoms.

Teigiama, kad ES sankcijos Baltarusijai nuo „Lietuvos geležinkelių“ nubrauks iki 20 milijonų eurų pajamų, tačiau poveikis bus juntamas ne iškart – ilgalaikės sutartys galioja iki 2023 metų“ („Lietuvos geležinkelių“ informacija).

Visos baltarusiškas trąšas Klaipėdos uoste kraunančios bendrovės Birių krovinių terminalas (BKT) sutartys su Baltarusijos trąšų gamintoja „Belaruskalij“ irgi yra ilgalaikės, o sankcijos kaip minėjome, įsigalioja tik naujoms sutartims.

Jei ir jūs tapote įvykio liudininkais ar pastebėjote negeroves, ar norite pranešti žinią, pasidžiaugti ar pareikšti nuomonę, rašykite mums el. paštu info@aina.lt  – KARŠTAS TELEFONAS!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: