Per LNK – Lietuvoje nufilmuotas BBC serialas „Karas ir taika“

Jau birželio 5-ąją į LNK ekraną atkeliauja ilgai lauktas BBC serialas „Karas ir taika“. Šešių dalių serialas bus rodomas sekmadieniais 20.35 val.

„Karas ir taika“ buvo filmuotas Vilniuje, Merkinėje, Trakų Vokėje, Trakuose, Kernavėje ir Rumšiškėse. Pasak prodiuserių, Kuršių marios tapo Baikalo ežeru, Kintai – Uralo stepėmis, Trakų žvyro karjeras – Beringo sąsiauriu, Rumšiškės – Sibiru, Kernavės slėniai – Alpėmis.

Šiose nuotraukose – išskirtinai Lietuvoje nufilmuoti „Karo ir taikos“ kadrai: https://we.tl/5Ko6hei7pM

Pirmą kartą parodytas BBC One kanalu, mini serialas jau transliuotas JAV „Lifetime“, „A&E Network“ ir „History channel“ kanalais. Pagrindinės serialo scenos be Lietuvos, dar yra nufilmuotos Rusijoje ir Latvijoje.

Andrew Davieso sukurta naujausia Levo Tolstojaus romano „Karas ir taika“ adaptacija, kurioje vaidina  Lily James, Paulas Dano ir Jamesas Nortonas, prikelia vieną nuostabiausių visų laikų romanų. Tai istorinė saga apie XIX a. Rusiją ir Napoleono invaziją. Istorijos, filosofijos, meilės nuotykių ir mirties pilname romane iš 600 000 žodžių ir tūkstančio puslapių pasakojami penkių Rusijos aristokratų šeimų likimai blėstančiu imperinės Rusijos laikotarpiu.

Šioje ekranizacijoje Rusijos karo su Napoleonu fone trys jauni žmonės patiria gyvenimo, meilės ir netekties jausmus. Istorijos centre – nuoširdus ir geras Pjeras Bezuchovas ( akt. Paulas Dano), karštakošiškas Rusijos visuomenės naujokas. Jo draugas Andrejus Bolkonskis (akt. Jamesas Nortonas) – ciniškas, šlovės karo lauke pasiilgęs kunigaikštis. Jų abiejų likimai susieja su gražia, patrauklia ir geraširde Nataša Rostova (akt. Lily James).

Nataša yra gaivaus oro ir juoko gurkšnis, instinktyviai žinanti apie poreikį džiaugtis gyvenimu. Vienintelė ir mylima grafo ir grafienės Rostovų dukra užaugo Maskvoje, apsupta artimų šeimos narių meilės. Pastebėjusi įsižiebiančią aistrą tarp Nikolajaus ir Sonios, ji ir pati užsimano patirti panašius jausmus.

Pjeras yra atstumtasis. Nerangus nesantuokinis turtingo grafo sūnus mokėsi užsienyje, tačiau sugrįžo į Rusiją. Jo tėvo turtams iškilo pavojus. Visuomenė jo vengia dėl Napoleono garbinimo ir revoliucinio entuziazmo, tačiau negrabus jo nuoširdumas sužavi jo ištikimą draugą Andrejų ir Pjero buvimu besidžiaugiančią Natašą.

Kunigaikštis Andrejus – talentingas jaunuolis iš kilmingos šeimos. Nuostabi jo žmona Liza laukiasi jų pirmojo vaiko. Jis neapkenčia paiko ir lėkšto Sankt Peterburgo visuomenės pasaulio. Įsiplieskus karui, jis tampa generolo Kutuzovo adjutantu ir palieka žmoną bei nuožmaus tėvo dvarą užmiestyje. Andrejui tai tampa ilgai laukta šlovės ir tikslo įgyvendinimo galimybe.

Per aštuonerius Rusiją ir jos žmones pakeitusius taikos ir karo metus seriale žiūrovai sutiks daugybę nepamirštamų personažų. Dar ir dar kartą per santuokas ir meilės ryšius, kovos laukus ir šokių sales, gimimą ir mirtį grįš pas Pjerą, Andrejų ir Natašą bei jiems gyvenimo siunčiamus meilės ir likimo išbandymus.

„Karas ir taika“ – nuo birželio 5-osios, sekmadieniais 20.35 val. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: