Pixabay nuotr.

Per savaitę sergamumas gripu sumažėjo

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) informuoja, kad 2015 m. 11-tą savaitę (kovo 9-15 d.) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) Panevėžio apskrityje, palyginus su prieš tai buvusia savaite, sumažėjo iki 80,61 atv./10 tūkst. gyv. (10-ą savaitę šis rodiklis buvo 99,08 atv./10 tūkst. gyv.).

Š. m. kovo 9-15 d. didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI toliau buvo registruotas Panevėžio mieste (117,60 atv./ 10 tūkst. gyv.), mažiausias – Panevėžio rajone ir siekė 36,01 atv./10 tūkst. gyv.

Centro duomenimis, praėjusią savaitę Panevėžio apskrityje užregistruota 190 gripo atvejų. 2015 m. 11-tą savaitę dėl gripo hospitalizuoti 8 asmenys, iš kurių 2 asmenys – 2-17 m. amžiaus, o 10-ą š. m. savaitę buvo hospitalizuota 14 asmenų, iš kurių 1 asmuo iki 2 m., 6 asmenys – 2-17 m.

Centro specialistai primena, kad žmogaus gripo infekcijos šaltinis yra sergantis žmogus. Dažniausiai inkubacinis periodas trunka nuo 1 iki 5 d. Virusas iš organizmo pradeda išsiskirti inkubacijos periodo pabaigoje, tačiau intensyviausiai virusas išskiriamas pirmomis ligos dienomis. Pirmieji gripo ligos požymiai yra karščiavimas (daugiau kaip 38 oC), mialgija, galvos, gerklės ir akių obuolių skausmas, kosulys, rečiau pasitaiko sloga. Gripo simptomai trunka 2-3 d., bet ne ilgiau kaip 5 d. Jeigu gripo simptomai tęsiasi ilgiau, – galimos gripo komplikacijos: dažniausiai pasitaiko bakterinės plaučių ligos, lėtinių ligų paūmėjimas, retesniais atvejais miokarditas ar net mirtis. Viruso išskyrimas gali tęstis ir sveikimo periode. Dažniausiai suaugusiųjų užkrečiamasis periodas trunka 5-7 d., vaikų – 10 d. ir daugiau.

Plintant gripui ir ŪVKTI svarbu vengti sąlyčio su sergančiais žmonėmis. Taip pat svarbu reguliariai plauti rankas (po tekančiu šiltu vandeniu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių), o esant galimybei ir dezinfekuoti. Stengtis neliesti rankomis akių, nosies ir burnos srities. Kosint ir čiaudint prisidengti burną bei gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas. Susirgus nedelsiant kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: