Per šventes sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sumažėjo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad kaip ir kasmet šventiniu laikotarpiu Lietuvoje buvo registruotas mažesnis sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

51-ąją metų savaitę (2021 m. gruodžio 20–26 d.) bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 42,8 atvejo 10 tūkst. Lietuvos gyventojų. Gruodžio 13–19 d. bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 60 atvejų 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę –  60,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 51-ąją savaitę registruotas Utenos apskrityje, o didžiausias – Klaipėdos apskrityje.

Lyginant šių metų 51-osios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklius su ankstesnės savaitės rodikliais, matyti, kad susirgimų gripu skaičius padidėjo, o ŪVKTI skaičius sumažėjo.

51-ąją šių metų savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti penki 2–17 metų amžiaus asmenys (vienas iš jų gydomas intensyvios terapijos skyriuje).

2020–2021 m. gripo sezono 51-ąją savaitę bendras Lietuvos gyventojų sergamumo rodiklis buvo 38,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o 2021–2022 m. gripo sezono 50-ąją savaitę – 42,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 50 sav. nebuvo paimta ėminių dėl gripo viruso nustatymo, todėl gripo virusas išskirtas nebuvo (duomenys gali būti tikslinami).

NVSC specialistai primena, kad dar ne vėlu skiepytis nuo sezoninio gripo, ypač rizikos grupėms priklausantiems asmenis. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Nemokamai nuo gripo pasiskiepyti gali:
•    65 m. ir vyresni asmenys;
•    nėščiosios;
•    asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
•    asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
•    sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.
Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Gripo sezono metu svarbu nepamiršti kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, pasirūpinti patalpų švara, nes greičiausiai infekcija plinta mažose, prastai ventiliuojamose, dulkėmis užterštose patalpose, todėl žiemą jas būtina nuolat vėdinti ir valyti. Taip pat svarbu nepamiršti priemonių, stiprinančių imuninę sistemą: pilnavertiškai maitintis, aktyviai leisti laisvalaikį, laikytis darbo-poilsio režimo.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: