Per tris savaites sugeneruota beveik 1,4 milijono ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų

Keliaujančiųjų dėmesiui: iki birželio 22 d. išsaugotus ES Skaitmeninius COVID pažymėjimus dėl skiepijimosi būtina atsinaujinti.

Registrų centras, Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu vykdydamas Europos Sąjungos Skaitmeninio COVID pažymėjimo diegimą, informuoja, kad nuo birželio 7 iki 28 dienos buvo sugeneruota arti 1,4 milijono šių sertifikatų.

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, išduodami trys ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai – dėl skiepijimosi, persirgtos COVID ligos ir tyrimų rezultatų. Per pirmąsias tris savaites Lietuvoje sugeneruota per 1,2 milijono skiepų sertifikatų, beveik 125 tūkst. persirgtos COVID ligos ir daugiau nei 6 tūkst. PGR tyrimų pažymėjimų.

Visi Skaitmeniniai pažymėjimai – faktinės informacijos apie asmenį išrašai – generuojami E. sveikatos sistemos duomenų pagrindu.

Svarbu: prieš kelionę į užsienį būtina atsinaujinti savo COVID Skaitmeninius pažymėjimus

Registrų centras penktadienį pranešė, kad iki birželio 22 dienos (įskaitytinai) išsaugotus ar atspausdintus Skaitmeninius pažymėjimus dėl skiepų būtina atsinaujinti.

Diegimo procese praėjusią savaitę buvo atlikti techniniai pakeitimai, dėl kurių iki birželio 22 dienos išsaugoti ES Skaitmeniniai pažymėjimai dėl skiepų juos tikrinant mobiliosiomis programėlėmis gali būti negaliojantys.

Norint išsiimti ar atsinaujinti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, reikia prisijungti prie savo asmeninės paskyros E. sveikatos sistemoje (www.esveikata.lt). Jie atnaujinami kaskart prisijungus.

ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai įvairiose šalyse galioja skirtingai        

RC primena, kad ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai užsienio šalyse galioja skirtingai – kiekviena šalis terminus nusistato pati. Todėl keliaujantieji turi būti atidūs ir pasitikrinti tvarką šalies, į kurią vykstama. Šalių taisykles galima rasti tinklapyje  https://reopen.europa.eu/lt/.

Lietuvoje šie pažymėjimai įsigalioja pasiskiepijus viena iš COVID-19 vakcinų: praėjus 1 savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo; praėjus 2 savaitėms nuo „Janssen” vakcinos dozės suleidimo; praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau nei 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: