Perdegimo sindromas – kas tai, kodėl ir ką dažniausiai užklumpa

Dalis savo srities profesionalų kenčia nuo „perdegimo sindromo“. Kas tai per liga ir ar ja nesergate jūs, atsakymai reportaže.

Vis daugiau profesijų atstovų, kurių profesinė pareiga padėti žmonėms, suserga „perdegimo sindromu“. Anot specialistų, tai jau tampa masine problema, kuri gali pasibaigti tragiškai, tad būtina mokėti ir gebėti sau padėti.

Įvairių profesijų atstovų, lyderių gretose vis dažniau sklando pavadinimas, reikšiantis įvairiapusišką disbalansą, „perdegimo sindromas“. Ir nors atrodo, kad tai turėtų būti laikinas reiškinys, specialistai įspėja nepraleisti šios problemos „pro pirštus“, nes pastaruoju metu ji pastebima vis dažniau.

Anot dvasininko Kęstučio Dvarecko, perdegimo sindromas gali grėsti net ir tiems, kurie paprastai padeda į panašią bėdą patekusiems, pavyzdžiui, kunigams. Dvasiniai lyderiai, bei kitų profesijų atstovai patekę į perdegimo sindromo pinkles jaučia nuolatinį emocinį išsekimą, vengiama bet kokio ryšio reikalaujančio santykio su kitais, žmogų apninka nepasitenkinimas darbo rezultatais.

Perdegimo sindromo paveiktam žmogui dažnai prasideda problemos šeimoje ir artimųjų rate, žmogus gali tapti priklausomas nuo alkoholio ar kitų sąmonę veikiančių medžiagų, pradėdama be priežasties nebevykti į darbą, staiga svarstyti apie profesijos keitimą ar net savižudybę. Geriausią gydymą „perdegimo sindromo“ kamuojamam žmogui turėtų paskirti psichiatras. Tačiau iš dalies ją išspręsti, anot specialistų, galime ir patys.

Neseniai knygų lentynas pasiekė ir pirmoji lietuviška knyga šia tema „Perdegimo sindromas: gebėjimo duoti liga“. Joje išsamūs aprašymai su tikrų ligą išgyvenusių žmonių istorijomis ir autoriaus pastebėjimais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: