Pėsčiųjų tiltas Panevėžyje iš rikiuotės išėjo neribotam laikui

Ne vieną dešimtmetį panevėžiečiams tarnavęs pėsčiųjų tiltas per Nevėžį tarp Bendruomenių rūmų ir Konsultacijų poliklinikos dar pavasarį buvo uždarytas remontui. Miestiečiai vylėsi, kad iki miesto gimtadienio, kuris nenumaldomai artėja, jis bus atidarytas, bet visiškai sustoję darbai byloja, kad artimesniu keliu pasiekti Konsultacijų poliklinikos, Respublikinės Panevėžio ligoninės dar ilgokai bus neįmanoma.

Panevėžyje kalbama, jog statybininkams (Panevėžio statybos trestui) pradėjus remonto darbus buvo pastebėta daug rimtesni konstrukcijų pažeidimai ir suprasta, kad savivaldybės numatytų pinigų tilto remontui neužteks. Kai kurių šaltinių teigimu, statybos organizacija kreipėsi į savivaldybę dėl papildomo finansavimo skyrimo, tačiau ten neva buvo atsakyta, kad daugiau pinigų nėra, todėl darbai ir buvo sustabdyti.

Užkalbinti keli panevėžiečiai vienu balsu tvirtino, jog uždarius pėsčiųjų tiltą žmonės patiria didelių nepatogumų, mat užuot kirtus Nevėžio upę tiesiai tenka kulniuoti iki Smėlynės ar Respublikos gatvių tiltų.

Kranto gatvėje gyvenanti ponia Danutė sakė, jog duktė dirba ligoninėje ir jai kelionė į darbą pėsčiomis užtrukdavo keletą minučių, o dabar tenka gaišti gerą pusvalandį. Nepatogumų, anot moters sudaro ir nuo Smėlynės gatvės į ligoninę užrakinti vartai, todėl net atvažiavus autobusu tenka eiti iki A.Jakšto gatvės.

„Jei neturi pakankamai pinigų, nereikėjo iš vis pradėti to tilto remonto. Stovėjo pusšimtį metų ir dar bent dešimtį metų būtų atlaikęs, nes čia mašinos nevažinėja. Nesuprantu kur žiūri savivaldybės specialistai, jei ką nors nusprendę daryti tinkamai neįvertina statinio būklės. Jei taip daro, jau geriau nieko nedarytų“,- kritikos savivaldybei negailėjo dviratininkas Vytautas.

Dar viena prisistatyti nepanorusi moteris tik numojo ranka ir pareiškė, kad tiek Senvagė, tiek Laisvės aikštė, tiek ir tas pats pėsčiųjų tiltas dar galėjo palaukti. Anot jos, daug svarbiau pastatyti naują autobusų stotį ir išspręsti automobilių statymo daugiabučių namų prieigose problemą.

„Senvagę iš pagrindų keičia, Kranto gatvę tvarko, tačiau sutvarkyti buvusį Konservų fabriką savininkų neįpareigoja“,- sakė panevėžietė.

Kodėl sustojo pėsčiųjų tilto remontas ir kada gi galima tikėtis jo atidarymo iš pirmų – savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos lupų nepavyko, nes jis buvo labai užsiėmęs, todėl atsakymų buvo patarta ieškoti Komunikacijos skyriuje.

Pastarojo skyriaus vedėja Eglė Morkūnė atsakė, jog pėsčiųjų tilto remonto darbus buvo numatyta baigti iki metų pabaigos, tačiau pradėjus valyti aptrupėjusį betoną paaiškėjo, kad jo konstrukcijos pažeistos labiau nei buvo manyta ir tikėtasi.

„Kadangi pėsčiųjų tiltas yra ypatingas statinys, tam yra reikalingi projekto sprendimo pakeitimai, kurie šiuo metu ir atliekami. Tai padarius ir patvirtinus remonto darbai bus tęsiami“,- abstrakčiai paaiškino valdininkė taip ir neatsakydama, kada tiltas gali būti atidarytas.

Anot E.Morkūnės, atskirai finansavimas pėsčiųjų tilto remontui nėra išskirtas, o bendram Bendruomenės rūmų ir Kranto gatvės prieigų sutvarkymo projektui yra skirta beveik du milijonai eurų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: