KAM / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ progresas: įdiegti paskutiniai atnaujinimai

Vokietijos ir Izraelio gamintojai įgyvendina įsipareigojimus Lietuvai – pėstininkų kovos mašinose „Vilkas“ įdiegti techniniai ir programiniai atnaujinimai, kurie leidžia eksploatuoti Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“ be jokio naudojimo apribojimo.

Techniniai ir programiniai atnaujinimai įdiegti atliekant papildomus pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ testavimus Generolo Silvestro Žukausko poligone. Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, atlikti ginkluotės sistemų patobulinimai leidžia „Vilkus“ naudoti be apribojimų tiek pratybose, tiek ir kovinėmis sąlygomis.

„Patobulinimai šiuo metu jau diegiami į Lietuvą pristatytose pėstininkų kovos mašinose ir iki galo bus užbaigti lapkričio mėnesį. Spalio pradžioje bus atnaujintas ir naujų „Vilkų“ pristatymas Lietuvos kariuomenei“, – sako ministras A. Anušauskas.

Progresas įgyvendinant pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ projektą įvertintas rugpjūčio 29 d. Vokietijos mieste Bonoje, tarptautinės ginkluotės pirkimų organizacijos OCCAR būstinėje, kur vyko derybos tarp Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenei pėstininkų mašinas  gaminančių Vokietijos bei Izraelio pramonės įmonių „Kraus Mafei Wegmann“, „Rheinamtall“, „Rafael“ ir IAI vadovų.

Ministras A. Anušauskas pažymi, kad progresas akivaizdus – Izraelio ir Vokietijos gamintojai skyrė papildomus resursus ne tik problemoms identifikuoti, tačiau ir jas spręsti.

Vokietijos gamintojai įsipareigojo visas likusias Lietuvos kariuomenės įsigytas pėstininkų kovos mašinas pristatyti iki 2023 m. vidurio bei pratęsti garantinį laikotarpį jau pristatytoms mašinoms.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: