Pigi krosnelė pirties malonumą paverčia galvos skausmu

Kasmet žiemos metu Panevėžio apskrityje dėl nekokybiškai įrengtų pirčių kyla nuo kelių iki keliolikos gaisrų. Tai – tik ryškiausias, ir, deja, liūdniausias scenarijus. Tačiau yra ir mažesnių bėdų, kurias gali sukelti neatsakingas požiūris į pirtį.

Pigus gaminys slepia daug nemalonumų

Gero garo, puikios savijautos ir saugumo pirtyje garantas – kokybiška krosnelė. Nes ji ir yra pirties “širdis”. Deja, bet lietuviai, gana daug dėmesio skiriantys pačios pirties pastatymui ar jos įrengimui name ar sodyboje, kartais pro pirštus pasižiūri į tokį svarbų dalyką ir sugalvoja krosnelę nusipirkti rinkdamiesi pagal mažiausią kainą ir nesukdami galvos, kiek ji kokybiška. Tačiau specialistai pastebi – maža kaina dažnai slepia nekokybiškas medžiagas ar gamybos kokybę. Tai  labai svarbu tokioms ekstremaliomis sąlygomis naudojamam daiktui – juk krosnelės įkaitinamos iki labai didelių temperatūrų.

Pirma, į ką verta atkreipti dėmesį – kokio storio krosnelės sienelės. Jos turėtų būti ne mažesnės nei 5 milimetrai. Jeigu metalas plonas, atsparumas išdegimui yra labai nedidelis ir jis nuo karščio greitai “sudegs”. Todėl tokia krosnelė ilgai netarnaus.

Taip pat labai svarbu, kad krosnelė būtų gaminama iš naujo bei kokybiško metalo. Pirties krosneles beveik du dešimtmečius gaminantis Vytautas Puroklis pastebi, kad žmonės užsako suvirinti krosnelę “garažinių” meistrų ir po to stebisi, kad tos krosnelės gretai tampa skylėtomis. “Tai – seno metalo pavojai, nes toks metalas neatsparus karščiui. O ieškodami kuo pigesnių medžiagų, kai kurie meistrai tikrai neima brangaus ir kokybiško metalo lakštų.  Įtartinas gaminys – pirmas žingsnis norint sudeginti pirtį”,- sako V. Puroklis.

Patogiausia – individualiai pagaminta

Ne mažiau atsakingai reikia parinkti ir dažus – V. Puroklio teigimu, daug kas supranta, kad daiktų, turinčių kontaktą su ugnimi, bet kuo nenudažysi, bet pirkdami pirties krosneles apie tai nepagalvoja.

“Mes naudojame specialius dažus, jie labai kokybiški, tad ir nėra pigūs. Kaip ir lankai prie krosnelių sudėti akmenims. Kai kas nežiūri, iš kokios vielos jie pagaminti ir po to stebisi, kad po kelių mėnesių akmenys pradeda kristi lauk. Tada pamato,  kaip atrodo tinklas ar grotelės”,- pasakoja įmonės www.pirtieskrosnys.lt savininkas ir meistras.

Kas dar svarbu, norint įsirengti saugią ir kokybišką pirtį?

V.Puroklis pataria pagalvoti apie individualiai jūsų pirčiai pagamintą krosnelę. “Kai perkame gatraukį virtuvei ar boilerį vandeniui šildyti, juk skaičiuojame jų galingumus, ir ar jie tinka mūsų patalpoms. Kodėl to paties nedarome su pirties krosnimis? Individualiai pagaminta krosnelė – tai efektyviausiai išnaudotos jūsų pirties galimybės – ji prikais greitai, laikys šilumą ilgai, bus patogi valdyti ir kontroliuoti šilumą. Jeigu nusipirksite per mažą, vargsite su prišildymu, jeigu per didelę – sunku bus kontroliuoti šilumą, ji reikalaus daug malkų. Pirtis juk turi asocijuotis su poilsiu, su malonumu, o ne su vargu kiekvieną kartą norint joje išsimaudyti ir gerai praleisti laiką su draugais”- pataria V. Puroklis. Beje, gauti daugiau meistrų patarimų galima apsilankius Panevėžio automobilių turguje, kuriame pateikta ir didelė krosnelių ekspozicija.

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: