Piketuotojai merui įteikė vantą

Antradienio rytą prie rajono savivaldybės administracijos pastato buvo susirinkę keliolika ukmergiškių, kurie naudojasi viešosios pirties paslaugomis. Susitikę su rajono meru Rolandu Janicku jie piktinosi, kad gegužės pirmąją uždaroma vienintelė mieste viešoji pirtis, ir gyventojai, kurių namuose nėra patogumų, neturės kur nusiprausti.

Piketo dalyviams rajono vadovas pažadėjo, jog pirtis veiks dar mėnesį, iki birželio.

Gruodžio 17-osios gatvėje esanti pirtis ukmergiškiams tarnauja kelis dešimtmečius. 2003 metais ji buvo privatizuota – objektą įsigijo uždaroji akcinė bendrovė „Ukmergės paslauga“. Privati įmonė įsipareigojo ir penkerius metus ukmergiškiams teikė pirties paslaugas. Kai šis įsipareigojimas baigėsi, bendrovė buvo nusprendusi nuostolingą pirties veiklą nutraukti ir ją uždaryti. Tačiau pirtis išliko. Rajono Savivaldybės taryba priėmė sprendimą pirties patalpas nuomoti. Eksploatuoti pirtį buvo pavesta savivaldybės bendrovei „Ukmergės butų ūkis“.

Pastaruosius kelis sezonus vasarą pirtis uždaroma, o rudenį jos veikla vėl atnaujinama. Taip elgtis UAB „Ukmergės butų ūkis“ verčia patiriami nuostoliai. Rajono Taryba ne kartą svarstė „pirties klausimą“, ieškojo sprendimų, tačiau jie nebuvo priimti.

2013 metų lapkričio 29 dieną UAB „Ukmergės butų ūkis“ vėl sudarė su UAB „Ukmergės paslauga“ Gruodžio 17-osios gatvėje esančių patalpų nuomos sutartį. Pirtį buvo sutarta iš savininkų nuomoti iki 2015 metų gruodžio 31 dienos.

Balandžio 15 dieną UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktorius Jonas Rinkevičius atsiuntė pirties savininkams raštą, kuriame nurodė, jog nuo gegužės 1 dienos nutraukia sudarytą patalpų nuomos sutartį. Tokio sprendimo motyvas – pirties veikla bendrovei yra nuostolinga, rajono savivaldybė neskiria finansavimo pirties ir dušo paslaugų kompensavimui.

Žinia apie uždaromą pirtį ypač papiktino miesto gyventojus, kurie savaitgaliais buvo įpratę ateiti čia praustis. Būrelis žmonių nusprendė keliauti į savivaldybę ir pasikalbėti su naujuoju rajono meru. Taip pat ukmergiškiai pasikvietė vienos televizijos laidos kūrėjus.

Rajono savivaldybės meras R. Janickas „Gimtajai žemei“ sakė, kad išklausius gyventojų skundų buvo priimtas sprendimas pirties veiklą pratęsti vienam mėnesiui.

„Puikiai suprantu, kad tai problemos nepašalins. Pirties klausimas keliamas ne pirmą kartą, tačiau iš esmės jis nebuvo išspręstas. Tradiciškai pavasarį pirtis buvo uždaroma, o rudenį Taryba vėl svarstydavo problemą ir priimdavo tokį patį sprendimą – patalpas vėl nuomoti. Tačiau tai nėra geriausia išeitis. Nuomojamos patalpos yra per didelės, jų šildymo, išlaikymo kaštai dideli, o žmonių praustis ateina nedaug. Toks objektas mums nuostolingas, todėl turime rasti kitą išeitį“, – svarstė meras.

R. Janickas teigė, kad rudenį Taryba vėl grįš prie pirties klausimo, nes „šias paslaugas teikti yra būtina, žmonių be pirties palikti negalima“. Taip pat Taryba turės apsispręsti dėl tolimesnės ateities – ieškoti mažesnių patalpų ir jose teikti pirties bei dušo paslaugas miestiečiams.

Kalbėdamas apie pastarąjį susitikimą su gyventojais meras apgailestavo, kad žmonės, užuot atėję ir išdėstę savo problemas, pirmiausia kreipėsi į televiziją.

„Tik pradėjęs eiti šias pareigas kasdien sulaukiu interesantų. Žmonės kreipiasi įvairiausiais klausimais. Kai kurie jų įsisenėję, daugelį metų nespręsti. Atėjusieji neretai pabrėžia, kad tikisi, jog tiesiogiai išrinktas meras pagaliau išgirs juos ir pagelbės. Išklausyti, išgirsti turime, tam mus rinko, tam mes čia esame. Manau, kad labiausiai žmones piktina būtent nežinia, neaiškumas, nesusikalbėjimas“, – samprotavo savivaldybės meras, patikinęs, jog jo durys visada yra atviros rajono žmonėms.

 

Loreta EŽERSKYTĖ

Nuotraukoje: Į susitikimą atėję pirties mėgėjai merui R. Janickui įteikė vantą, kad jis nepamirštų duotų pažadų ir išspręstų jiems aktualią problemą.

gimtoji_zeme


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: