Bendruomenės naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSReporteris

Pilietinė akcija Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijoje

Sausio 12 d., penktadienio rytą, Panevėžio „Ąžuolo“ mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Languose buvo įžiebtos žvakutės, visi mokiniai ir mokytojai rinkosi į amfiteatrą.

Degė atminimo laužas, liepsnojo fakelai. Visų delnuose pleveno žvakučių liepsnelės. Skaitovai literatūrine kompozicija „Mes išdainavom savo laisvę“ priminė Sausio 13-osios aukas. Rimtį palaikė tai, jog buvo prisiminti visi žuvę tą kraupią naktį prie Televizijos bokšto. Mokinių atminty išliko žodžiai: moksleivis…, studentas…, septyniolikmečiai…, nušautas…, pervažiuotas tanko… ir kt. Visi suprato, jog žuvo labai jauni žmonės, nes jiems svarbu buvo ginti Lietuvos laisvę.

Šią akimirką tapo visiems aišku- Lietuvos laisvė buvo apginta su daina, malda, vienybės ir patriotizmo jausmu širdyje, o mums dabar ją reikia saugoti ir branginti.

Pasibaigus pilietinei akcijai, į mokyklą atvyko Lietuvos kariuomenės motorizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Karaliaus Mindaugo Husarų batalionas. Trijose mokyklos erdvėse vyko įdomūs susitikimai su kariais. Vidiniame kiemelyje visi galėjo susipažinti su karine motorizuota technika, smalsuoliai lipo į šarvuotį, klausė karių pasakojimų. Mokyklos foje buvo demonstruojami ginklai. Bene didžiausią įspūdį visiems paliko aktų salėje vykusios karinės estafetės: mokiniai bėgo sunkiais kariniais batais apsiavę, nešėsi karinę amuniciją, netgi draugiškai gėrė iš kareiviškų gertuvių vandenį.

Kariai pažadėjo, jog mūsų draugystė nenutrūks, o taps vis glaudesnė. Mokiniai labai lauks naujų susitikimų.

Audronė Pakeltienė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button