VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ nuotr.

Piligriminė kelionė Siauruku į Šv. Antano atlaidus Troškūnuose

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ kviečia šalies bei užsienio turistus į piligriminę kelionę siauruku iš Anykščių į Šv. Antano atlaidus Troškūnuose. Šiemet Šv. Antano atlaidai Troškūnuose vyks birželio 12 dieną 12 val.

Pasak įstaigos direktoriaus Dariaus Liutiko, ši kelionė skirta tiek anykštėnams tiek miesto svečiams. Jos metu bus galimybė susipažinti su Troškūnų Siaurojo geležinkelio stotimi nuo kurios 2,5 km pėsčiomis bus einama iki unikalios Švč. Trejybės bažnyčios ir buvusio bernardinų ansamblio vienuolyno komplekso.

„Džiaugiuosi, kad siaurukas veža ne tik į pramogines, bet ir į piligrimines keliones. Šios kelionės metu keliautojai sieks dvasinio atsinaujinimo, o kai kuriems tai bus galimybė aplankyti ir susipažinti su vienu mažiausių miestų Lietuvoje“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Po Šv. Mišių keleiviai galės susipažinti su Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansambliu bei jame esančiomis sakralinio meno vertybėmis. Troškūnų bažnyčia garsėja stebuklingu Švč. Mergelės Marijos Rožinio Karalienės paveikslu, nutapytu XVI amžiaus II pusėje.

Iš šio paveikslo Švč. Mergelės Marijos akys tartum žvelgia į kiekvieną, nesvarbu iš kokios pusės prie jo prieitum. Kažkada šis paveikslas puošė pirmosios Troškūnų bažnyčios didįjį altorių. Išgelbėtas iš degančios bažnyčios, o carinės Rusijos okupacijos metais paslėptas po kitu atvaizdu, jis vėl buvo atrastas tik 1989 m. Apačioje paveikslo išlikęs lotyniškas užrašas „MONSTRA TE ESSE MATREM“ „Parodyk, kad esi Motina“. Nepaprastas Marijos žvilgsnis kviečia visus prieiti šalia.

Bendra piligriminės kelionės trukmė iki 5 valandų. Išvykstama iš Anykščių Siaurojo geležinkelio stoties 10 val. ryte ir grįžtama – 15.15 val.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ kelionių grafikas skelbiamas bei elektroninius bilietus galima įsigyti interneto svetainėje www.siaurukas.eu.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: