P. Židonio nuotr.

Pirmą kartą Panevėžio muzikinio teatro scenoje – žymus estų dirigentas Erki Pehkas

Vasario 24 d., penktadienį, 18 val. Panevėžio muzikinio teatro orkestro koncertu „Laisvės sparnais“ bus paminėta Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, vasario 24-ąją švenčiama Estijos nepriklausomybės diena ir pagerbta jau metus už savo laisvę kovojanti Ukraina.

Koncerto programoje – estų kompozitorių A. Pärto, V. Kapo, H. Ellerio, ukrainiečių autorių V. Silvestrovo, M. Skoryko opusai orkestrui, taip pat  skambės Lietuvos klasikų J. Naujalio ir M. K. Čiurlionio kūriniai.

Šį kartą dėmesio centre – Muzikinio teatro orkestras, kurį Panevėžio publika dažniausiai girdi iš orkestro ložės muzikiniuose spektakliuose arba akompanuojantį solistams. Tad dabar bus unikali proga išgirsti išskirtinai simfoninę muziką, o ją interpretuos pirmą kartą Panevėžyje viešintis svečias, žinomas estų dirigentas Erki Pehkas.

„Buvo smalsu sužinoti koks orkestras manęs laukia ir esu maloniai nustebintas Muzikinio teatro kolektyvo. Ruošiame labai gražios, ir romantiškos, ir patriotiškos muzikos programą. Taip pat girdėsime ir kelis šių dienų estų kompozitorių – A. Pärto ir M. Kõlaro kūrinius, kurie prasmingai atliepia laisvės ir nepriklausomybės idėjas, tapusias pagrindiniu koncerto vardikliu“ – pasakojo dirigentas E. Pehkas.

Nuo 1994 iki 2011 metų E. Pehkas dirigavo Estijos nacionalinėje operoje Taline, dėstė Talino muzikos koledže. Nuo 2001 metų yra Tarptautinio Klaudios Taev konkurso jauniems operos solistams meno vadovas ir Tarptautinio operos festivalio „PromFest” meno vadovas. Kaip kviestinis dirigentas dirbo operos teatruose Vokietijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje, Bulgarijoje, Lietuvoje, koncertavo Suomijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje. Taip pat bendradarbiavo su pasaulyje žinomais muzikais – smuikininke Tatjana Grindenko, kontratenoru Maxu Emanueliu Cencicu, fleitininke Camilla Hoitenga, sopranu Barbara Hendricks, kompozitore Sofija Gubaidulina ir kitais.

E.Pehką gražūs kūrybiniai ryšiai sieja ir su Lietuva: jis nuolat bendradarbiauja su Kauno muzikiniu teatru, sausio viduryje dirigavo Nacionaliniam simfoniniam orkestrui, o Panevėžyje programą rengia pirmą kartą.

„Siekiame į Muzikinio teatro ir tuo pačiu Panevėžio kultūrą įnešti daugiau tarptautiškumo, platesnių kontekstų, o tai įmanoma tik bendradarbiaujant su stipriais savo srities profesionalais, koks neabejotinai yra ir maestro. Šis koncertas bus prasmingas ir įsimintinas vakaras, kurio nuoširdžiai kviečiame nepraleisti“ – kalbėjo Muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

Vasario 24 d. 18 val.

Panevėžio muzikinio teatro orkestro koncertas

„Laisvės sparnais“

Dirigentas Erki Pehk (Estija)

Koncertas skiriamas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Estijos nepriklausomybės dienai ir už laisvę kovojančiai Ukrainai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: