Pirmą kartą Panevėžyje kino centre „Garsas“ bus švenčiama Europos kino diena

Spalio 9 dieną daugiau nei 1000 senojo žemyno kino teatrų švęs Europos kino dieną, kurios metu didžiausias dėmesys bus skiriamas europietiškiems nekomercinams filmams, turintiems savitą pasaulėžiūrą ir nenuspėjamą siužetą.

Šiais metais prie iniciatyvos rengti šią kino šventę prisideda ir kino centras „Garsas“. Šią dieną, 16 val. žiūrovams dovanojamas nemokamas seansas „Tvenkinio paslaptys“ – prancūzų vaidybinė dokumentika apie tvenkinyje knibždančią gyvūniją ir augaliją. Estetiškai ir kūrybiškai perteiktos „Tvenkinio paslaptys“ supažindins su kitokia, neatrasta žaisminga ir įdomia tvenkinio gyventojų kasdienybe. Po filmo peržiūros žiūrovai kviečiami pasivaišinti bei sudalyvauti piešinių konkurse, piešime labiausiai patikusį kadrą iš filmo „Tvenkinio paslaptys“. Visi piešiniai bus eksponuojami kino centro foje, o gražiausio piešinio autoriui bus padovanotas kvietimas į kitą filmą.

Mėgstantys aštresnius žanrus ir temas, laukiami kituose europiniuose filmų seansuose. Galėsite išvysti filmą „Mustangės“ – dramatišką jaunų merginų santykį su tėvais dėl kultūrų skirtumų priešpriešos. Besidomintiems istoriniais filmais – galimybė pamatyti užsienio autoriaus Roberto Mullano režisuotą ir Lietuvoje filmuotą dramą „Gitel“. Neabejingi pabėgėlių situacijai, kviečiami pamatyti filmą „Dypanas“. Jūsų dėmesio lauks ir filosofinis lietuvių filmas „Senekos diena“, raginantis gyventi taip, lyg kiekviena diena būtų paskutinė. Jaunimui rodysime neseniai pristatytą, nuotykiais praturtintą filmą „Kitos merginos“. Na, o nuoširdžiai pakvatoti galėsite žiūrėdami lietuvišką juodojo humoro komediją „Gautas iškvietimas 3“.

Įtaigingesnės emocijos ir išgyvenimai, subtili estetika, drąsa parodyti tai, kas gali šokiruoti, originalūs scenarijai – visa tai tinka apibūdinti nekomercinį europietišką kiną, kurį atranda ir pamėgsta vis daugiau žiūrovų. Sekmadienį – spalio 9 dieną ateikite į kino centrą „Garsas“ ir pasisemkite naujų įspūdžių žiūrėdami geriausius Europos filmus.

Daugiau informacijos www.garsas.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: