Pirmą kartą Panevėžyje vyko tarptautinis forumas

Balandžio 28 – 29 dienomis vyko KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) organizuojamas tarptautinis forumas “The International Forum on Innovative Technologies and Management for Sustainability – 2016” (ITMS’16). Tai pirmas tokio pobūdžio renginys Panevėžyje, subūręs įvairių sričių mokslininkus, verslo ir valdžios atstovus.

Forumo tikslas – skatinti mokslininkų ir praktikų dalijimąsi žiniomis, mokymąsi iš vieni kitų patirties, įgytos atliekant teorinius bei praktinius tyrimus įvairiose technologinių ir socialinių mokslų srityse.

Plenariniame posėdyje konferencijos dalyvius sveikino KTU PTVF dekanė prof. dr. Daiva Žostautienė, Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Aleksas Varna, UAB „Metalistas LT“ vadovas bei Panevėžio pramonininkų asociacijos prezidentas Mantas Gudas, UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius Raimondas Petrauskas.

Plenariniame posėdyje pranešimą skaitė Széchenyi István universiteto ir Budapešto technologijos ir ekonomikos universiteto profesorius dr. Laszlo T. Koczy. Svečias iš Vengrijos supažindino auditoriją su tyrimų rezultatais, gautais analizuojant neraiškiuosius kognityvinius žemėlapius, kurie pasitelkiami modeliuoti vadybines sistemas.

KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro Atviros prieigos valdymo skyriaus vadovas dr. Kęstutis Morkūnas dalinosi įžvalgomis apie verslo ir mokslo organizacijų bendradarbiavimo galimybes. Taip pat pranešėjas pristatė naujausius sėkmingus ir įkvepiančius verslo bei mokslo partnerystės pavyzdžius.

AB „Amilina“ valdybos pirmininkas dr. Danas Tvarijonavičius pristatė pramoninių biotechnologijų raidą pasaulyje bei perspektyvas Lietuvoje.

Lietuvos verslininkas ir visuomenės veikėjas dr. Vladas Lašas skaitė pranešimą apie įvairiausius apdovanojimus, skatinančius konkuruoti ir kurti inovacijas. Pranešėjas skatino klausytojus pabandyti olimpinę dvasią palaikyti kasdieniniame gyvenime.

Po plenarinio posėdžio mokslininkai iš Lenkijos, Turkijos, Vengrijos, Vokietijos ir kitų šalių skaitė pranešimus ir diskutavo dviejose konferencijose: 11-oje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Intelligent Technologies in Logistics and Mechatronics Systems – ITELMS’2016″ ir 6-oje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Changes in Social and Business Environment – CISABE’2016″.

Pranešimų tematika aprėpė šias sritis: technologiniai mokslai – intelektualiosios technologijos logistikoje, transporte ir mechatronikos sistemose, karinės technologijos bei robotika ir kt., socialiniai mokslai – verslo ir vadybos tendencijos besikeičiančioje aplinkoje, šiuolaikiniai marketingo aspektai, finansų ir ekonomikos iššūkiai bei galimybės regionų ir globaliame kontekste, žinių vadybą ir organizacinis mokymasis ir kt.

Po produktyvaus darbo konferencijose, dalyviai rinkosi į vakarinę forumo dalį, kuri vyko pokylių namuose „Vasaris“. Antrą forumo dieną KTU PTVF bendruomenė ir svečiai mėgavosi išvyka siauruku. Po unikalios pramogos forumo dalyviai rinkosi į Panevėžio mokslų ir technologijų parką, kuriame vyko „Idėjų savaitgalis“.

Planuojama, kad kitas tarptautinis forumas, subursiantis Panevėžyje įvairių sričių mokslininkus ir verslininkus, įvyks po dviejų metų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: