Pirmą kartą Petro Geniušo improvizacijos skambės Troškūnų bažnyčioje

Pirmą kartą pianistas Petras Geniušas pakvies klausytojus į Anykščių rajone esančią Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčią, kur skambės paties atlikėjo improvizuoti M. K. Čiurlionio ir F. Lizsto kūriniai. Prieš koncertą žiūrovai turės paskutinę galimybę aplankyti žymių Lietuvos dailininkų parodą „Atradimai‘21”.

Rugsėjo 4 d. Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčioje žinomas Lietuvos atlikėjas pakvies klausytojus į spalvingą muzikos vakarą. Pasirodymą P. Geniušas pradės virtuoziška F. Lizsto Sonata h-moll, kuri pripažinta viena didingiausių XIX a. fortepijono muzikos pavyzdžių. O dar labiau publiką atlikėjas žada nustebinti savo perkomponuotais ir išplėtotais improvizuojant M. K. Čiurlionio ir F. Lizsto kūriniais.

Prieš koncertą žiūrovai kviečiami paskutinį kartą apžiūrėti parodą, kurioje eksponuojami dailininkų Gintaro Zubrio, Mindaugo Skudučio, Julijos Skudutytės, Ausmos Bankauskaitės, Aušros Kleizaitės, Arturo Savicko, Arvydo Kašausko, Peeter Krosmann, Elenos Balsiukaitės – Brazdžiūnienės, Arvydo Brazdžiūno – Dusės ir Lino Vaišnytės darbai. Menininkų kūrybinis procesas vyko tradicinio plenero „Atradimai‘21” metu, kuomet šią vasarą kūrėjai dešimt dienų rezidavo Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblio erdvėse. Parodos uždarymo dieną bus galimybė sutikti dalį menininkų, pabendrauti apie jų kūrybinį procesą ar daugiau sužinoti apie eksponuojamus darbus.

Kiekvienas neabejingas istorinėms vertybėms, kviečiamas atvykti į vieną mažiausių Lietuvos miestų, Troškūnus, pasivaikščioti po į kultūros paveldui priklausančias ansamblio erdves, aplankant ką tik baigtus renovuoti bažnyčios rūsius, kurie, ko gero, yra vieninteliai tokie Lietuvoje. Ši vieta vis daugiau ir dažniau tampa įkvėpimu kultūros kūrėjams, tačiau yra atvira kiekvienam, norinčiam semtis naujų, pozityvių patirčių bei unikalių atradimų savo kasdienybėje.

Paroda vyksta šalia bažnyčios esančiame multifunkciniame centre, lankymas nemokamas.


Spaudos pranešimą parengė DAIKC


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: