Pirma lyga: titulo likimą spręs lyderių duetas

Dviejų savaičių pertrauka Lietuvos nacionalinės ir jaunimo rinktinių pasirodymams išėjo į naudą ir Pirmos lygos klubams. Daugeliui jų prieš 21-ąjį turą kruopščiai suderintos žaidimo stygos virto pergalinga melodija.

Ramosas. Buvęs Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ gynėjas Algis Jankauskas visą karjerą žaidė gynybos grandyje, bet sulaukęs 38-erių pelnė savo pirmąjį hettriką. 21-ojo turo mače Šiauliuose su „Kauno Žalgiriu“ B sužaidus dešimt minučių švieslentė dar rodė lygiąsias (1:1), bet tada A. Jankauskas pademonstravo savo sugebėjimus atakuojant. Po vadinamųjų standartinių situacijų jis iš pradžių 14 min. persvėrė rezultatą (2:1), o netrukus ir padidino pranašumą (3:1). Antrajame kėlinyje veteranas padėjo ir galutinį tašką (6:1). Tinklalapio 1lyga.lt pasufleruotas palyginimas su įvarčiais garsėjančiu gynėju iš Ispanijos Sergio Ramosu Algiui aiškiai patiko.

„Tai mano pirmasis hettrikas per visą profesionalią karjerą. Taip rezultatyviai sužaisti padėjo komandos draugai, o kai kuriose situacijose tiesiog pravertė patirtis užsiimant gerą poziciją“, – pasakojo Šiaulių Ramosas.

Šiauliečiai, per 20 rungtynių surinkę 53 taškus, toliau kvėpuoja į nugarą lygos lyderei „Jonavai“, turinčiai 56 taškus po 21 mačo.

„Žinoma, keliame tikslą užimti pirmąją vietą ir norime lygos titulo. Darysiu viską, kad jis būtų įgyvendintas“, – neslėpė A. Jankauskas.

Intriga. „Jonava“ 21-ajame ture taip pat nešvaistė progų vėjais. Tiesa, jonaviečiai turėjo paprakaituoti kol įjungė aukštesnę pavarą. Susitikime Mažeikiuose svečiai jau per pirmąjį pusvalandį įmušė du įvarčius ir planavo parsivešti tris lengvus taškus. Tačiau „Atmosfera“, praėjusiame ture jau parodė ko vertas žemaitiškas užsispyrimas, kai išplėšė lygiąsias, nors nuo šiauliečių atsilikinėjo net 0:4. Su „Jonava“ scenarijus pasikartojo, bet tik trumpam. „Atmosfera“ iki pertraukos spėjo rezultatą išlyginti (2:2). Tačiau antrasis kėlinys jau visiškai priklausė jonaviečiams. Jie pelnė tris įvarčius be atsako, priversdami šeimininkus susirinkti 6 geltonas korteles.

Trečioje vietoje žengiantis Vilniaus „Žalgiris“ B 21-ajame ture praktiškai prarado paskutines viltis pakovoti dėl aukštesnės vietos. Vilniečiai namuose neįveikė (3:3) Plungės „Babrungo“. Nedaug trūko, kad plungiškiai būtų atsirevanšavę už nesėkmę (2:3) pirmajame rate. Svečiai po Tomo Budrio taiklaus spyrio įpusėjus antrajam kėliniui pirmavo 3:2, bet rungtynių eigą aukštyn kojomis apvertė jų brazilo Vinicius’o pašalinimas iš aikštės. Kiekybinį pranašumą žaliai balti pavertė Jurgio Stankevičiaus išlyginamuoju įvarčiu (3:3).

„Žalgirio“ dubleriai likus 5 turams iki finišo nuo abiejų lyderių atsilieka dviženkliu skirtumu. Kita vertus, sostinės jaunimą tikrai nudžiugintų ir bronzos medaliai, dėl kurių dar laukia įtemptos lenktynės. Į paskutinę prizinės pakylos vietą realiai pretenduoja ir „Panevėžys“ B bei Kazlų Rūdos „Šilas“.

Nervai. „Panevėžys“ B (4-oji vieta, 37 taškai), pasitelkęs keletą legionierių iš pirmosios ekipos, savo aikštėje lengvai 4:0 sutriuškino Kretingos „Miniją“. O „Šilas“ (5 vieta, 36 taškai) Gargžduose pasinaudojo kur kas didesniu savo žaidėjų patyrimu ir 3:1 pranoko jauną „Banga“ B kolektyvą.

Apatinėje turnyro lentelės dalyje lieka neatsakytas pagrindinis klausimas – kas liks paskutinis ir kris į žemesnį divizioną. Autsaiderių pozicijos besikratanti Marijampolės „Sūduva“ B išvykoje 0:1 nusileido Vilniaus BFA futbolininkams. Šių rungtynių baigtį nulėmė Igno Kaškelevičiaus spyris 38 min. Suvalkiečiai nuo artimiausio priešininko „Kauno Žalgirio“ B atsilieka tik 1 tašku.

Tokiu pat minimaliu skirtumu (1:0) pergalę šventė ir Vilniaus „Riteriai“ B, uostamiestyje palaužę Klaipėdos „Neptūną“. Vienintelis įvartis čia krito beveik identišku metu kaip ir sostinėje – 36 min. nuo 11 m žymos pasižymėjo Ernestas Andriušis. Klaipėdiečių nuostoliai prarastais taškais nesibaigė. Jiems kitame ture negalės padėti du savikontrolę praradę ir raudonąsias korteles išvydę žaidėjai – Aurimas Skurdelis ir Denisas Matihinas.