Pirmadienį užregistruoti 76 eismo įvykiai

Spalio 19 dieną, pirmadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 76 eismo įvykius. Žmonės nukentėjo 15-oje iš jų. Žuvo vienas eismo dalyvis (vairuotojas). Sužeista 18 žmonių, daugiausia – vairuotojų (72,2 proc.), nukentėjo ir 3 keleiviai. 4-iuose įvykiuose (Kretingos, Pasvalio, Šiaulių, Šilalės rajonuose) sužeista po 2 žmones. Transporto priemonių susidūrimų – 66,7 proc. (saugaus atstumo nesilaikymas, saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas, lenkimas, nepaisymas reikalavimo duoti kelią pirmumo teisę turinčiai važiuoti transporto priemonei). Dviračių vairuotojai pateko į 2 eismo įvykius, viename dalyvavo keturračio vairuotojas. Neblaivūs vairuotojai – 2 eismo įvykiai (sužeisti 4 neblaivūs eismo dalyviai). Esant šlapiai kelio dangai – 5 įvykiai.

Per parą užregistruota 15 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais. Žmonės nenukentėjo. Šie eismo įvykiai: Šiauliuose, Anykščių – 2 (1 – magistraliniame kelyje A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis), Kauno – 2, Jurbarko, Kretingos, Mažeikių, Molėtų, Pakruojo, Panevėžio, Prienų, Širvintų, Vilkaviškio, Vilniaus rajonuose.

Prieš ketvirtą po pietų, Šilutės rajone, Šlažų kaime, kelyje Šilutė–Rusnė, į pakelės medį dešinėje pusėje tiesiame ruože atsitrenkė krovininis automobilis „Renault Trafic“ (iki 3,5 t). Žuvo jį vairavęs 37 metų vyras. Pirminiais duomenimis, buvo apgadintas ir automobilis „Seat Toledo“, vairuojamas 25-erių vyro.

Prieš šeštą vakaro, Panevėžyje, Pramonės ir Tiekimo gatvių sankryžoje, į dešinę sukęs krovininis automobilis „MAN“, vairuojamas 42 metų vyro, nepraleido šaligatviu dviračiu važiavusios moters ir ją kliudė. Nukentėjo 76 metų moteris.

Taip pat vakare, Klaipėdos rajone, 23 metų vaikinas automobiliu „Ford Galaxy“, įvažiuodamas į žiedinę sankryžą (magistraliniai keliai A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ir A13 Klaipėda–Liepoja), nepastebėjo važiavusio dviratininko ir atsitrenkė į dviračio galinį ratą. Nuo smūgio dviračiu važiavęs 37 metų vyras griuvo ir susižeidė (paguldytas į ligoninę).

Prieš dešimtą ryto, Šilalės rajone, Girdiškės kaime, kelyje Upyna–Bijotai–Bardžiai, vairuojamo keturračio „Vianor 150“ (be valstybinio numerio ženklo) nesuvaldė neblaivus 26 metų vyras (2,58 promilės). Tiesiame ruože transporto priemonė apvirto ant šono. Sužeisti ir į ligoninę paguldyti vairuotojas ir kartu važiavęs neblaivus 24 metų keleivis. Abu vyriškiai važiavo be saugos šalmų.

Vakare, apie pusę septintos, Kretingos rajone, nuo kelio Gargždai–Kretinga tiesiame ruože nuvažiavo ir apvirto automobilis „Nissan Almera“. Sužeisti 2 neblaivūs vyrai, 43-ejų, vairavęs automobilį (teisės vairuoti jis neturi, nustatytas 2,59 promilės neblaivumas) ir 34 metų keleivis (1,11 promilės). Abu nuvežti į ligoninę.

Gauta informacija apie šio ryto, spalio 20 d., eismo įvykį, kuriame žuvo žmogus. Pirminiais duomenimis, apie pusę aštuonių, Mažeikių rajone, Žemalės kaime, automobilis „Ford Mondeo“, vairuojamas 1997 metais gimusio vyro, partrenkė ir mirtinai sužalojo apie 50 metų moterį.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena:

‣ Vairuotojai, važiuokite tik saugiu (ne leistinu) greičiu. Prisiminkite, kad esant šlapiai (slidžiai) kelio dangai stabdymo kelias gerokai pailgėja. Prieš išvažiuodami iš šalutinio kelio, įsitikinkite, ar tai daryti saugu. Laikykitės saugaus atstumo iki kitos transporto priemonės, nelenkite, neįsitikinę, kad saugiai galėsite atlikti manevrą – situacija nuolat keičiasi. Atkreipkite dėmesį – tamsiuoju paros metu gerokai sunkiau pastebimi pėstieji ne tik užmiestyje, neapšviestų gyvenviečių gatvėse, bet ir automobilių stovėjimo aikštelėse. Būkite dėmesingi važiuodami keliais, kurie apsupti miškų, atvirų vietovių (laukų) – didelė tikimybė susidurti su laukiniais gyvūnais.

‣ Pėstieji, dviračių vairuotojai, vadeliotojai, tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, kad būtumėte matomi, naudokite saugos priemones – atšvaitus, šviečiančius žibintus, prožektorius, ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Su šviesą atspindinčiu elementu Jūs pastebimas iš beveik tris kartus didesnio atstumo nei be jo. Prie drabužių, rankinės, kuprinės atšvaitą turite pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas kitiems eismo dalyviams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: