Pirmąją „Samsonas Rally Rokiškis“ dieną pirmavusiai „Agrorodeo“ komandai nepavyko išvengti klaidos

Nors pirmosios Lietuvos automobilių ralio čempionato etapų dienos dažniausiai lenktynininkams būna tik apšilimas prieš pagrindinę dieną, jau pirmuose „Samsonas Rally Rokiškis“ greičio ruožuose komandoms teko kovoti už išlikimą. Šį kartą nesklandumai neaplenkė ir iki šiol be didesnių klaidų važiavusios „Agrorodeo“ komandos, o lenktynininkas Vaidotas Žala neslėpė, kad sąlygos šį kartą – itin sudėtingos.

Sėkmę išplėšė šieno kūgis

V. Žala pasakojo, kad nepaisant prastų oro sąlygų, dėl ko vairuoti tampa daug sudėtingiau, pirmųjų dviejų greičio ruožų metu viskas ėjosi it iš pypkės, o ir finišą pavyko pasiekti lyderių pozicijoje. Vis dėlto po trečiojo greičio ruožo, nepaisant to, kad finišą komanda taip pat pasiekė pirma, teko sudėti ginklus.

„Trečiame greičio ruože, antrą kartą važiuodamas legendine Stelmužės atkarpa, esant dideliam lietui, pradėjau stabdyti maždaug 5 metrais vėliau nei turėjau, o dėl to kliudžiau šieno kūgį, kuris apgadino automobilio priekinę dalį. Po smūgio pradėjo bėgti aušinimo skystis, todėl trečiojo greičio ruožo finišą pasiekėme, tačiau penktadienio varžybos mums po šio važiavimo baigėsi“, – pasakojo V. Žala.

Lenktynininkas aiškino, kad ši greičio ruožo atkarpa jam labai patinka, tačiau dėl itin stipraus lietaus klaidos išvengti nepavyko. Nors lenktynes tęsti komanda galės tik rytoj, V. Žala per daug nenusimena bei pripažįsta, kad jau pakankamai ilgai komandai sekėsi važiuoti be jokių rimtesnių incidentų, o ir šio metu pavyko išsisukti pakankamai sėkmingai.

„Ralis tokiomis sąlygomis neatleidžia jokių klaidų, tačiau manau, kad mums šį kartą dar pasisekė – apsisukome 360 laipsnių kampu ir nuvažiavome toliau. Didžiausia blogybė, kad šieno kūgis buvo tvirtesnis nei tikėjausi ir automobilio priekinę dalį apgadino taip, kad po trečio greičio ruožo teko sustoti“, – incidentą nupasakojo V. Žala.

Kovą tęs kaip pridera

Šio greičio ruožo rūstybę teko pajausti ne tik „Agrorodeo“ komandai, dėl slidžios dangos ir padarytų klaidų nuo kelio nulėkė ir dar du ekipažai: Ernesta Globytė ir Donatas Palepšaitis bei Tomas Mačkinis ir Žygimantas Bagonas, kurie neišvengė virtimo.

V. Žala teigė, kad nepaisant to, jog gero rezultato trečiajame Lietuvos automobilių ralio čempionato etape pasiekti nepavyks, komanda nežada nusileisti ir šeštadienį važiuos tokiu pat konkurencingu tempu.

Po „Agrorodeo“ komandos nesėkmės penktadienį į pirmąją vietą išsiveržė Martynas Samsonas ir Ervinas Snitkas, antrąją poziciją užima Valerii Gorban ir Sergei Larens, o trečioje vietoje – Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno ekipažas. Šeštadienį lenktynininkų laukia dar 11 greičio ruožų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: