Pirmąją „Samsonas Rally Rokiškis“ dieną savo persvarą auginosi Nikolajus Gryazinas (nuotraukos) (video)

Penktadienį Rokiškyje duotas startas „Samsonas Rally Rokiškis“ varžyboms. Pirmąją dieną dalyviams reikėjo įveikti penkis greičio ruožus. Trys iš jų nusidriekė žvyrkeliais, o dar du greičio ruožai vyko Rokiškio miesto gatvėmis prie dvaro. Po pirmosios dienos į priekį išsiveržė rusas Nikolajus Gryazinas.

Penktadienį ryte ralio dalyviai savo ir technikos galimybes išmėgino testiniame greičio ruože. Jame geriausiai pasirodė rusų Nikolajaus Gryziano ir Konstantino Aleksandrovo ekipažas. Po iškilmingos ralio atidarymo ceremonijos Nepriklausomybės aikštėje dalyviai pajudėjo į pirmąjį greičio ruožą.

 Jame iš karto į priekį šovė Nikolajus Gryazinas, tačiau nuo jo vos keliomis sekundėmis atsiliko Vaidotas Žala. Po trijų greičio ruožų lyderio persvara prieš „Agrorodeo“ duetą siekė kiek daugiau nei septynias sekundes.

Trečioje vietoje pamažu ėmė įsitvirtinti Suomijos ralio čempionas Teemu Asunmaa, kuris savo situaciją ypač pagerino po miesto greičio ruožų. Čia jis abu sykius buvo greičiausias ir susimažino atsilikimą nuo Vaidoto Žalos iki šešių sekundžių. Galiausiai po pirmos dienos į priekį išsiveržęs N.Gryazinas šeštadienį pradės turėdamas šiek tiek didesnį, tačiau dar tikrai ne itin saugų dešimties sekundžių pranašumą.

Įdomi kova verda ir už lyderių trejetuko ribų. Ketvirtoje vietoje esantį Dominyką Butvilą, penktą rezultatą po pirmos dienos užfiksavusį Janį Vorobjovą bei šeštoje vietoje važiuojantį Giedrių Notkų skiria mažiau nei 8 sekundės.

Į bendrosios įskaitos dešimtuką po pirmos dienos pakliuvo Giedriaus Firanto ir Mato Valiulio duetas. Jie visoje rikiuotėje klasifikuojami 9-oje pozicijoje. Tiesa, 2WD įskaitos lyderiai ramiai gyventi dar negali. Jiems į nugarą kvėpuoja dešimt sekundžių atsiliekantis Justo Tamašausko ir Vaido Šmigelsko tandemas.

Itin solidų rezultatą parodė jaunasis Suomijos ralio lenktynininkas Sami Pajari. R2 kategorijos automobilį vairuojantis svečias užima dešimtąją vietą ir artimiausią persekiotoją M.Sesks lenkia maždaug 14 sek.

Per pirmąją ralio dieną dėl gedimų ir avarijų sustoti teko keturiolikai ekipažų, tačiau dalis jų pateikė prašymus startuoti šeštadienį pagal „Rally2“ taisyklę.

Daugiau informacijos apie „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybas galite rasti http://www.samsonasrally.com


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: