Organizatorių nuotr.

Pirmasis elektromobilių įkrovimo parkas Lietuvoje atidarytas Panevėžyje: „Eldrive“ HUB’o startas

Gruodžio 11 dieną Panevėžio aplinkkelyje, kelyje „Via Baltica“, oficialiai atidarytas pirmasis Lietuvoje ir Baltijos šalyse „Eldrive“ elektromobilių įkrovimo parkas. Kaip teigė bendrovės „Eldrive“ vadovas Tomas Tamašauskas, vienu metu jame galės krautis net 20 elektromobilių, o bendros investicijos į projektą viršija du milijonus eurų. Įkrovimo parkas užima 1,5 ha žemės plotą, jame pastatytas 318 kvadratinių metrų ploto pastatas, kuriame veikia kavinės, yra tėvų kambarys, darbo ir poilsio erdvės.

„Labai džiaugiuosi, kad po dvejų metų intensyvių darbų atidarome pirmąjį Lietuvoje tokio tipo įkrovimo parką, kuris, labai tikimės, svariai prisidės prie elektromobilių mobilumo plėtros. Elektromobilių skaičius mūsų šalyje sparčiai auga, ir mes matome didelį poreikį plėtoti infrastruktūrą“, – sako T. Tamašauskas.

Anot T. Tamašausko, įkrovimo parke veiks 10 ypač greito įkrovimo stotelių, taip pat čia įsikūrė „Caffeine“ kavinė ir „Narvesen“ parduotuvė. Jis pabrėžė, kad greitas įkrovimas yra esminis veiksnys skatinant elektromobilių naudojimą ilgesnėms kelionėms: „Įrengėme 200 kW galingumo stoteles, kurios leis vairuotojams greitai įkrauti savo elektromobilius bei tęsti keliones“.

Vieno pagrindinių projekto partnerių, bendrovės „Reitan Convenience Lithuania“, valdančios prekės ženklus „Caffeine“ ir „Narvesen“, vadovas Saulius Žilėnas teigia, kad šis projektas – dar vienas svarbus plėtros žingsnis Lietuvoje, atspindintis bendrovės puoselėjamas tvarumo idėjas

„Siekiame būti šalia savo klientų – tai vienas iš tikslų, kurie yra mūsų strategijoje, todėl drauge su „Eldrive“ ypač atsakingai rinkomės vietas. Tiek ši lokacija, tiek artimiausios, kuriose įsikursime su partneriais, bus išskirtinėse, labiausiai pravažiuojamose Lietuvos magistralių ir kelių atkarpose. Šiandien atidarytas elektromobilių parkas jungia dvi Baltijos šalių sostines – Vilnių ir Rygą. Šis projektas svarbus ir dėl to, kad tokio tipo prekybos vieta, kurioje klientams pasiūlėme „Caffeine“ ir „Narvesen“ partnerystę yra viena pirmųjų Baltijos šalių regione. Prekybos vieta pritaikyta tiek skubantiems klientams, kurie galės naudotis ir drive in paslauga, tiek norintiems stabtelti ir atsipūsti. Čia klientams siūlysime ekologišką kavą, platų vietoje gaminamų užkandžių asortimentą“, – sako S. Žilėnas.

T. Tamašauskas atskleidė, kad 2025 metų pirmoje pusėje planuojama atidaryti dar vieną tokio pat dydžio įkrovimo parką automagistralėje Vilnius–Klaipėda (158 kilometre), taip pat numatytas kiek mažesnis įkrovimo parkas šalia Varėnos. Jis teigė, kad tokio tipo įkrovimo parkai atsiras pagrindiniuose šalies keliuose: „Mūsų tikslas yra sukurti plačią įkrovimo parkų infrastruktūrą visoje Lietuvoje. Tai yra mūsų įmonės strateginė kryptis, ir labai smagu, kad ji virsta realybe.“

„Eldrive“ Lietuva vadovas teigia, kad buvo įgyvendintas pirmasis projekto etapas: „Čia numatyta galimybė įrengti iš viso 20 ypač greito įkrovimo stotelių bei atskiras įkrovimo vietas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Tolesnė plėtra numatoma per ateinančius keletą metų.“ Jis pridūrė, kad ateityje planuojama įrengti įkrovimo stoteles ir sunkvežimiams bei autobusams, nes elektrifikacija apima ne tik lengvuosius automobilius, bet ir komercinį transportą.

Pasak T. Tamašausko, įgyvendinant projektą teko įveikti nemažai iššūkių: „Pagrindiniai sunkumai buvo susiję su didelės galios elektros tiekimo užtikrinimu. Taip pat turėjome užtikrinti, kad mūsų infrastruktūra atitiktų aukščiausius tarptautinius standartus ir būtų pasirengusi priimti ateities technologijas, tokias kaip dar spartesnis įkrovimas ar autonominiai automobiliai. Džiaugiuosi, kad po intensyvaus darbo galėjome atverti šį parką.“

Atidarytas parkas Panevėžio aplinkkelyje yra strategiškai svarbioje vietoje, jungiančioje Vilnių ir Rygą, todėl tikimasi, kad jis taps svarbiu elektromobilių vairuotojų traukos tašku tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse. Kelias tarp Vilniaus ir Rygos yra vienas judriausių maršrutų regione, ir šis įkrovimo parkas padės užtikrinti, kad elektromobilių vairuotojai galėtų patogiai keliauti tarp šių sostinių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: