Pirmieji žingsniai karjeros link – drąsūs

Dinamiškame šiandieniniame pasaulyje dažnam jaunuoliui nėra lengva apsispręsti, kokį kelią rinktis, kaip derinti norus su galimybėmis ir mokymosi rezultatais, kaip iš daugybės sričių  atsirinkti tai, kas domina…

Norint rasti atsakymus į šiuos svarbius klausimus, reikia veikti kartu. Taip drąsiau, jaukiau, linksmiau…Todėl puikią balandžio 3 dieną ,,Vyturio“ progimnaziją šildė ne tik pavasarinių spindulių negailinti saulė, bet ir šypsenos. Mokytojų, mokinių, susirinkusių net iš 9 Panevėžio miesto bendrojo lavinimo įstaigų, svečių iš Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus, Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro, Jaunimo darbo užimtumo centro, UAB ,,Medžio apdaila“ ir kitų įmonių bei organizacijų, atvykusių į viktoriną-konkursą ,,Drąsūs žingsniai karjeros link“, organizuotą ,,Vyturio“ progimnazijos ir Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokytojų.

Sveikindama susirinkusiuosius ,,Vyturio“ progimnazijos direktorė Vitalija Dziuričienė priminė, kad sėkmingai karjerai labai svarbu ne tik mokėti tinkamai planuoti savo laiką – būti laiku ir vietoje, bet ir žinoti, ką nori daryti. O konkurso dalyvių vertinimo komisijos pirmininkė Audronė Bagdanskienė neslėpė, kad karjerai skirti renginiai jau mokykloje yra puiki galimybė mokiniams artimiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, įsivaizduoti, kokia galėtų būti jų darbo vieta, pagalvoti, kokia veikla atrodo įdomi, perspektyvi…

Renginyje dalyvavusios moksleivių komandos (,,Aušriečiai“ (Panevėžio ,,Aušros“ progimnazija), ,,Elektronai“ (,,Vyturio“ progimnazija), ,,Profesionieriai“ (,,Šaltinio“ progimnazija), ,,Mokslinčiai“ (Alfonso Lipniūno progimnazija), ,,Kurkim“ (,,Saulėtekio“ progimnazija), ,,Optimistai“ (,,Žemynos“ progimnazija), ,,Protogenas“ (Mykolo Karkos pagrindinė mokykla), ,,Šprotai“ (,,Beržų“ progimnazija) ,,Žalia skrybėlė (,,Vilties“ progimnazija“), atlikdamos užduotis ne tik aiškinosi, ką veikia įvairių profesijų atstovai, turėjo atpažinti skirtingų sričių darbuotojų darbo įrankius, sudėlioti dėliones ir nusakyti, su kokia profesija ji susijusi, atsakyti į klausimus, užduotus įvairiausių profesijų atstovų iš Lietuvos bei kitų valstybių, bet ir žavėjo puikiais komunikavimo gebėjimais, demonstravo atkaklų tikslo siekimą ir greitą reakciją.

Vertinimo komisijai vadovavo Audronė Bagdanskienė, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė. Pirmininkei  talkino komisijos narės: Giedrė Kundrotienė – Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotoja,  Virginija Vaitasienė – uždarosios akcinės bendrovės „Medžio apdaila“ projektų vadovė, Giedrė Valaitienė – Panevėžio miesto profesinio orientavimo specialistų metodinio būrelio pirmininkė, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos karjeros konsultantė bei Vilanda Gustaitė – Jaunimo darbo užimtumo centro vyriausioji specialistė.

Komisijai įvertinus visų renginyje dalyvavusių komandų darbą, paaiškėjo, jog konkurso – viktorinos nugalėtojais tapo Panevėžio ,,Saulėtekio“ progimnazijos komanda „Kurkim“. Antrąją vietą užėmė Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos komanda „Protogenai“. Trečiąja džiaugėsi „Aušriečiai“ iš Panevėžio ,,Aušros“ progimnazijos. Sveikiname šaunuolius ir nuoširdžiai linkime tolesnės sėkmės.

O visiems renginyje dalyvavusiems moksleiviams linkime, kad ir tolesniame gyvenime jie sėkmingai taikytų tris svarbiausius sėkmingai karjerai žingsnius: visada pasitikėtų savimi, bendrautų su kitais žmonėmis bei niekada nebijotų pokyčių ir jų siektų.

Žinoma, vien šių žingsnelių neužteks, bet tai gali tapti gera pradžia. O didelės kelionės prasideda nuo pirmųjų žingsnių, ir tik tada, kai jie žengiami.

Mokytoja Gitana Skvereckienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: