Pirmoji projekto „Lietuvis pas lietuvį“ šeima ruošiasi į kelionę: „Po metų vienatvės, tai – gaivus oro gurkšnis“

Kelionės, dar nepatirti įspūdžiai ir pažintis su po visą pasaulį išsibarsčiusiais mūsų tautiečiais – būtent tai jau šį vakarą žiūrovai išvys pirmojoje TV3 laidoje „Lietuvis pas lietuvį“. Pirmoji lietuvių šeima, kuri išvyks pas svetur gyvenančius mūsų tautiečius, jau yra žinoma. Tačiau į kurią šalį ir pas ką keliauti burtu keliu jie pasirinks?

Šio sekmadienio laidos herojai – Gedvilų šeima – taps tais laimingaisiais svečiais, kurie jau visai netrukus susikraus lagaminus ir ryšis nuotykių kupinai kelionei pas užsienyje savo gyvenimą kuriančius mūsų tautiečius, laidoje vadinamus šeimininkais. Gedvilų šeima rinksis net iš trijų variantų – Italijoje gyvenančios Simonos, Prancūzijoje laimę atradusios Irmos ir Kroatijoje įsikūrusių Tado ir Augustės. Visos kryptys viliojančios, tačiau galima keliauti tik pas vieną šeimą. Ką lems burtai?

Jau šį vakarą laidos „Lietuvis pas lietuvį“ žiūrovai išgirs ne tik atsakymą į šį klausimą, bet ir pamatys įspūdingą jų kelionę bei pažintį su kitais pasaulio lietuviais. O iki tol kviečiame jus geriau pažinti Gedvilų šeimą, slepiančią ne ką mažiau intriguojantį pasakojimą. Pasirodo, kad du vaikučius auginantys Sandra ir Agnius užsienyje gyvenančius lietuvius supranta kaip niekas kitas, mat ir patys net 20 metų praleido Londone…

„Projekte „Lietuvis pas lietuvį“ nusprendžiau dalyvauti iš patriotizmo – visada mėgau savo žmones. O ši kelionė, po metų vienatvės, tapo pačiu tikriausiu gaivaus oro gurkšniu…“ – su šypsena pasakojimą apie save ir savo šeimą pradeda Sandra.

Gedvilų istorija – be galo įdomi, o ir susipynusios čia net dvi šalis. Tačiau apie viską nuo pradžių. „Su Agniumi susipažinome Lietuvoje, paskutiniais studijų metais. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Po mėnesio jis pasipiršo, bet žiedą pamečiau… Vestuvės nerūpėjo – niekada nekvaršinome galvų dėl pompastikos ir tradicijų“, – sako Sandra.

Jaunos ir laimingos poros gyvenimas netrukus persikėlė į Londoną. Čia jiems puikiai sekėsi, abu turėjo puikius darbus – Agnė dirbo burnos higieniste prabangiame Chelsea rajone, o jos vyras Agnius – projektų vadovu vienoje didžiausių statybų kompanijų. Londone gimė ir abu jų vaikai. Tačiau, kaip Sandra prisimena dabar, gyveno jie ne momentu, o prabėgomis.

Jų dukrelę Liepą daugiausiai augino auklės arba mokykla, o šeimos namų duris Londone nuolat varstė ir kiti mokytojai – jie dukrelei samdė lietuvių kalbos, pianino ir dainavimo mokytojus. Savaitgaliais veždavo Liepą į dramos studiją, o pirmadieniais – į jaunimo chorą.

„Kad nuvežčiau į chorą, valandą laiko iš darbo keliaudavau iki mokyklos, tada abi dar valandą iki choro. Palikusi Liepą grįždavau į darbą, o Agnius ją pasiimdavo. Lietuvoje gyvenantys manytų, kad mes pamišę, bet Londone buvome eilinė taip gyvenanti šeima, teikusi pirmenybę investavimui į save“, – sako Sandra.

Moteris atvira – gyvendami Londone, įvairiapusišką patirtį jie sėmė saujomis, ir iki šiol šį gyvenimo periodą laiko nepaprastai įdomiu. Visgi, po 9 metų pertraukos gimus antrajam vaikeliui, Agnius ir Sandra suprato, kad tokio scenarijaus kartoti nebesinori: „Visada žinojome, kad gyvensime Lietuvoje. Mudviejų tėvai, giminės ir draugai kantriai laukė, kol sugrįšime. O mes, suprasdami, jog tai – žmogaus vienintelis turtas, žinojome, kad ta diena tikrai ateis.“

Ir ta diena tikrai atėjo – tačiau, galbūt, kitaip, nei jie tikėjosi. „Grįžome į Lietuvą per pirmąjį karantiną. Vietoje didžiulių sutiktuvių, metus praleidome vienkiemyje, vienui vieni. Mes atsigavome, tačiau mūsų dukrai buvo sunku. Jos aktyvus gyvenimas kardinaliai pasikeitė – pirmi mokslo metai Lietuvoje vyko kambaryje prie kompiuterio. Daug bendravome, reikėjo stipraus psichologinio palaikymo. O mudu, pagyvenę metus vienkiemyje, ir priiminėję draugus per atstumą savo didžiuliame sode, išvystėme verslo idėją ir įrengėme pramogų ir fotografijos studiją“, – pasakoja moteris.

Savo laimę atradę Lietuvoje, kelionių pasiilgusi šeima, nusprendė ryžtis avantiūrai – sudalyvauti projekte, kuris suvienytų su tais mūsų tautiečiais, kurie gyvena svetur. O į kurią šalį šeima iškeliaus, ką ten pamatys ir su kokiais puikiais žmonėmis susipažins, pamatysite jau šiandien.

Pirmoji „Lietuvis pas lietuvį“ laida – jau šiandien, sekmadienį, 17.15 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: